Let it Stow Half Trail Marathon Results
13.1 mi Trail running - mass start
Sunday 19 December '21, 10:00
Scroll
Refresh
By category
Flat
#
Name
Result
Speed
FEMALE
1
Sophie cronin 83
FEMALE  ·  Burnham
1:48:33.2 (1)
8:17.2 /mi
2
Gillian Leech 167
FEMALE  ·   
1:48:48.4 (2)
8:18.4 /mi
3
Helina Salo248
FEMALE  ·  Newmarket Joggers
1:51:53.0 (3)
8:32.4 /mi
4
Jade Baber12
FEMALE  ·   
1:52:50.6 (4)
8:36.8 /mi
5
Mary Narey327
FEMALE  ·  Stowmarket Striders
1:54:58.3 (5)
8:46.6 /mi
6
Jenni Askew-martin10
FEMALE  ·   
1:55:34.1 (6)
8:49.3 /mi
7
Jayne Chappels60
FEMALE  ·   
1:56:07.8 (7)
8:51.9 /mi
8
Kate Sealy252
FEMALE  ·   
1:57:04.4 (8)
8:56.2 /mi
9
Emily Ritchie 235
FEMALE  ·   
1:57:33.0 (9)
8:58.4 /mi
10
Kathryn Heaney247
FEMALE  ·  -
2:00:24.0 (10)
9:11.5 /mi
11
Anita Ward305
FEMALE  ·   
2:00:43.0 (11)
9:12.9 /mi
12
Teresa Brundell46
FEMALE  ·   
2:01:04.4 (12)
9:14.5 /mi
13
Emma Thistleton 293
FEMALE  ·   
2:02:11.9 (13)
9:19.7 /mi
14
Sarah Hibble138
FEMALE  ·   
2:02:14.8 (14)
9:19.9 /mi
15
Alice Watson306
FEMALE  ·   
2:02:29.3 (15)
9:21.0 /mi
16
Jennifer Wysocki323
FEMALE  ·   
2:02:39.3 (16)
9:21.8 /mi
17
Carla Oldfield206
FEMALE  ·   
2:04:07.2 (17)
9:28.5 /mi
18
Lin Bolton 33
FEMALE  ·  Stowmarket Striders
2:04:39.3 (18)
9:30.9 /mi
19
Cerys Gunn123
FEMALE  ·  Vegan Runners
2:05:56.5 (19)
9:36.8 /mi
20
Aimee Mclachlan184
FEMALE  ·  Woodbridge SHufflers
2:07:05.8 (20)
9:42.1 /mi
21
Sandra Roberts237
FEMALE  ·  Ipswich Jaffa
2:10:31.6 (21)
9:57.8 /mi
22
Agnieszka Falkowska100
FEMALE  ·   
2:13:23.3 (22)
10:10.9 /mi
23
Lucy Street282
FEMALE  ·   
2:14:02.4 (23)
10:13.9 /mi
24
Lisa Rodbourn 240
FEMALE  ·  Halstead Road runners
2:14:11.5 (24)
10:14.6 /mi
25
Annie Gallagher 111
FEMALE  ·   
2:15:01.4 (25)
10:18.4 /mi
26
Carole Hood333
FEMALE  ·  -
2:15:27.6 (26)
10:20.4 /mi
27
Liz Hearn136
FEMALE  ·   
2:15:46.4 (27)
10:21.9 /mi
28
Rebecca Hughes151
FEMALE  ·   
2:15:50.1 (28)
10:22.1 /mi
29
Sarah jane Stephen277
FEMALE  ·  Norfolk Gazelles
2:18:22.5 (29)
10:33.8 /mi
30
Kereen Joseph159
FEMALE  ·   
2:19:04.6 (30)
10:37.0 /mi
31
Vicki Bidnall29
FEMALE  ·   
2:19:29.0 (31)
10:38.9 /mi
32
Sarah Sparkes273
FEMALE  ·  Bungay black dog rc
2:19:44.8 (32)
10:40.1 /mi
33
Angela Barnes19
FEMALE  ·  Newmarket Joggers
2:21:20.2 (33)
10:47.3 /mi
34
Lisa Hamill127
FEMALE  ·   
2:21:32.5 (34)
10:48.3 /mi
35
Clair Block32
FEMALE  ·  Harwich Runners
2:21:46.3 (35)
10:49.3 /mi
36
Vicki Neve198
FEMALE  ·   
2:21:48.9 (36)
10:49.5 /mi
37
Geraldine Suckling 316
FEMALE  ·  Hadleigh Hares
2:22:49.4 (37)
10:54.2 /mi
38
Nathalie Hooper 146
FEMALE  ·  Hadleigh Hares
2:22:51.4 (38)
10:54.3 /mi
39
Ruth Cowlin78
FEMALE  ·  Sudbury Joggers
2:22:55.6 (39)
10:54.6 /mi
40
Francesca Russo245
FEMALE  ·   
2:24:23.4 (40)
11:01.3 /mi
41
Claire Reach231
FEMALE  ·   
2:24:27.7 (41)
11:01.7 /mi
42
Kate Hutson153
FEMALE  ·  Ipswich Jaffa
2:24:49.3 (42)
11:03.3 /mi
43
Donna Crake81
FEMALE  ·   
2:25:12.0 (43)
11:05.0 /mi
44
Julie Barnes18
FEMALE  ·   
2:25:37.4 (44)
11:07.0 /mi
45
Lorraine Huggins150
FEMALE  ·   
2:25:45.6 (45)
11:07.6 /mi
46
Amy Dines 91
FEMALE  ·   
2:25:49.6 (46)
11:07.9 /mi
47
Jody Smith268
FEMALE  ·   
2:29:00.8 (47)
11:22.5 /mi
48
Steph Barnes21
FEMALE  ·   
2:29:36.5 (48)
11:25.2 /mi
49
Kellie Newman199
FEMALE  ·   
2:29:39.1 (49)
11:25.4 /mi
50
Emily Ashton9
FEMALE  ·   
2:29:57.9 (50)
11:26.9 /mi
51
Katie Pugh224
FEMALE  ·   
2:30:25.9 (51)
11:29.0 /mi
52
Abigail Pullinger226
FEMALE  ·   
2:30:37.1 (52)
11:29.9 /mi
53
Penelope Pullinger 227
FEMALE  ·  Bungay Black Dog Running Club
2:30:39.5 (53)
11:30.0 /mi
54
Rohima Abedin1
FEMALE  ·   
2:32:20.0 (54)
11:37.7 /mi
55
Denise Yallop324
FEMALE  ·   
2:33:27.1 (55)
11:42.8 /mi
56
Joanne Sargent250
FEMALE  ·  Hadleigh Hares Ac
2:36:03.6 (56)
11:54.8 /mi
57
Wendy Brett-Reynolds 41
FEMALE  ·  Norwich road runners
2:36:45.6 (57)
11:58.0 /mi
58
Hannah Hamment 129
FEMALE  ·  Norwich road runners
2:36:48.4 (58)
11:58.2 /mi
59
Claire Pickard219
FEMALE  ·   
2:37:13.4 (59)
12:00.1 /mi
60
Laura Holland143
FEMALE  ·   
2:38:26.3 (60)
12:05.7 /mi
61
Orla Holland144
FEMALE  ·   
2:38:28.7 (61)
12:05.9 /mi
62
Victoria Hammond130
FEMALE  ·   
2:39:04.3 (62)
12:08.6 /mi
63
Ruth Gray 120
FEMALE  ·   
2:39:06.4 (63)
12:08.7 /mi
64
Katie Brutnell47
FEMALE  ·   
2:39:08.7 (64)
12:08.9 /mi
65
Michelle Baker14
FEMALE  ·   
2:39:16.4 (65)
12:09.5 /mi
66
Janine Baker 15
FEMALE  ·   
2:39:19.0 (66)
12:09.7 /mi
67
Amanda Moss192
FEMALE  ·   
2:40:02.9 (67)
12:13.0 /mi
68
Gemma Barnsdale22
FEMALE  ·   
2:45:20.8 (68)
12:37.3 /mi
69
Sharon Block31
FEMALE  ·   
2:45:30.8 (69)
12:38.1 /mi
70
Emily Lowrie 175
FEMALE  ·  Stroller Warriors
2:45:50.9 (70)
12:39.6 /mi
71
Anouska Slee261
FEMALE  ·   
2:47:11.5 (71)
12:45.8 /mi
72
Emma Froud108
FEMALE  ·   
2:47:15.7 (72)
12:46.1 /mi
73
Susan Garrod 115
FEMALE  ·  Stowmarket striders
2:48:30.4 (73)
12:51.8 /mi
74
Grace Buck 49
FEMALE  ·   
2:48:34.6 (74)
12:52.1 /mi
75
Alison Buck48
FEMALE  ·   
2:48:36.4 (75)
12:52.2 /mi
76
Katie Garrod114
FEMALE  ·   
2:48:39.3 (76)
12:52.5 /mi
77
Georgia Rickards233
FEMALE  ·   
2:48:46.2 (77)
12:53.0 /mi
78
Louisa Tile294
FEMALE  ·   
2:48:50.9 (78)
12:53.4 /mi
79
Naomi James 154
FEMALE  ·   
2:50:22.3 (79)
13:00.3 /mi
80
Chloe Symeou287
FEMALE  ·   
2:50:25.0 (80)
13:00.5 /mi
81
Gaynor Lomax173
FEMALE  ·   
2:52:32.6 (81)
13:10.3 /mi
82
Helen Davies86
FEMALE  ·   
2:53:09.6 (82)
13:13.1 /mi
83
Hayley Coles69
FEMALE  ·  Felixstowe Road Runners
2:57:45.0 (83)
13:34.1 /mi
84
Suzanne Tetley292
FEMALE  ·  TRISudbury
2:58:25.4 (84)
13:37.2 /mi
85
Cara Ellis99
FEMALE  ·   
2:58:28.1 (85)
13:37.4 /mi
86
She Hodgson142
FEMALE  ·   
2:58:34.1 (86)
13:37.9 /mi
87
Sarah Boxall38
FEMALE  ·   
2:58:36.6 (87)
13:38.1 /mi
88
Louise Edwards 95
FEMALE  ·  Stowmarket striders
2:58:56.6 (88)
13:39.6 /mi
89
Adel Webber311
FEMALE  ·   
3:01:19.9 (89)
13:50.5 /mi
90
Lucia Hardwick132
FEMALE  ·   
3:01:22.7 (90)
13:50.7 /mi
91
Claire Rush244
FEMALE  ·   
3:01:33.3 (91)
13:51.5 /mi
92
Suzanne Orr 208
FEMALE  ·   
3:05:25.1 (92)
14:09.2 /mi
93
Angie Leggett168
FEMALE  ·   
3:05:33.8 (93)
14:09.9 /mi
94
Beth Harris133
FEMALE  ·   
3:05:36.3 (94)
14:10.1 /mi
95
Allie Cornwell74
FEMALE  ·   
3:05:56.8 (95)
14:11.7 /mi
96
Vikki Hale125
FEMALE  ·   
3:05:59.7 (96)
14:11.9 /mi
97
Emma Brown42
FEMALE  ·   
3:08:09.9 (97)
14:21.8 /mi
98
Rachel Cox79
FEMALE  ·   
3:08:12.7 (98)
14:22.0 /mi
99
Charlotte Patmore214
FEMALE  ·   
3:11:03.3 (99)
14:35.1 /mi
100
Alice Smith264
FEMALE  ·   
3:11:07.5 (100)
14:35.4 /mi
101
Caroline Gladwell116
FEMALE  ·   
3:12:03.3 (101)
14:39.6 /mi
102
Laura Davies85
FEMALE  ·   
3:15:14.2 (102)
14:54.2 /mi
103
Megan Pugh225
FEMALE  ·   
3:29:34.5 (103)
15:59.9 /mi
104
Leah Ambrose6
FEMALE  ·   
3:45:50.2 (104)
17:14.4 /mi
105
Shaheda Ambrose7
FEMALE  ·   
3:46:02.3 (105)
17:15.3 /mi
106
Jayne Elliott98
FEMALE  ·   
3:56:24.3 (106)
18:02.8 /mi
107
Melanie Webster312
FEMALE  ·   
3:56:38.6 (107)
18:03.9 /mi
108
Liza putwain334
FEMALE  ·   
6:28:27.0 (108)
29:39.2 /mi
109
Jessica Hill 140
FEMALE  ·   
6:29:30.9 (109)
29:44.0 /mi
MALE
1
Grant Grego122
MALE  ·   
1:28:31.8 (1)
6:45.5 /mi
2
Dan Summersgill 284
MALE  ·  Ipswich Jaffa
1:31:59.3 (2)
7:01.3 /mi
3
Alex Robinson 51
MALE  ·   
1:32:08.4 (3)
7:02.0 /mi
4
Charlie Keitch160
MALE  ·  Great Bentley Running Club
1:32:52.6 (4)
7:05.4 /mi
5
Matt Webster308
MALE  ·  Wymondham AC
1:33:15.6 (5)
7:07.1 /mi
6
Reece Hearn 328
MALE  ·   
1:33:30.9 (6)
7:08.3 /mi
7
Tom Kingsnorth161
MALE  ·   
1:34:09.4 (7)
7:11.3 /mi
8
Simon Colclough 67
MALE  ·   
1:37:23.0 (8)
7:26.0 /mi
9
JAN BUKSZYNSKI 50
MALE  ·   
1:40:30.9 (9)
7:40.4 /mi
10
Jake Barnard 17
MALE  ·  Ixworth community running club
1:41:02.7 (10)
7:42.8 /mi
11
Simon muskett203
MALE  ·   
1:41:37.4 (11)
7:45.5 /mi
12
Mark Dury156
MALE  ·   
1:41:50.6 (12)
7:46.5 /mi
13
Chris woolener318
MALE  ·   
1:42:26.4 (13)
7:49.2 /mi
14
Jonathan Pestell 217
MALE  ·   
1:42:32.2 (14)
7:49.6 /mi
15
Nathan White 314
MALE  ·   
1:42:37.5 (15)
7:50.0 /mi
16
Thomas Silkstone 258
MALE  ·   
1:44:18.5 (16)
7:57.7 /mi
17
Aaron Dew 90
MALE  ·   
1:45:12.3 (17)
8:01.9 /mi
18
Stewart woods 317
MALE  ·  Stowmarket striders
1:46:25.9 (18)
8:07.5 /mi
19
Simon Smith 269
MALE  ·  Colchester Harriers AC
1:47:26.2 (19)
8:12.1 /mi
20
Paul Cooke71
MALE  ·   
1:47:38.9 (20)
8:13.0 /mi
21
Stuart Weaver309
MALE  ·   
1:47:51.0 (21)
8:14.0 /mi
22
Ian Coxall 80
MALE  ·  Woodbridge Shufflers
1:48:00.5 (22)
8:14.7 /mi
23
James Nicholls200
MALE  ·  UKRunChat Running Club
1:49:07.7 (23)
8:19.8 /mi
24
Isaac Nasmyth-miller196
MALE  ·   
1:49:49.2 (24)
8:23.0 /mi
25
Abdulla Al Thani 3
MALE  ·   
1:50:00.7 (25)
8:23.9 /mi
26
Leo Dudley92
MALE  ·   
1:50:37.8 (26)
8:26.7 /mi
27
Daniel Clarke 64
MALE  ·  Lonely Goat
1:50:48.2 (27)
8:27.5 /mi
28
Daniel Boulter36
MALE  ·   
1:51:23.3 (28)
8:30.2 /mi
29
Rob Jewers 155
MALE  ·   Stowmarket Striders
1:51:38.4 (29)
8:31.3 /mi
30
Mark Crawford82
MALE  ·   
1:52:07.1 (30)
8:33.5 /mi
31
Stuart Finch101
MALE  ·   
1:52:09.1 (31)
8:33.7 /mi
32
Shaun Robinson215
MALE  ·   
1:52:31.7 (32)
8:35.4 /mi
33
Nigel Barnes20
MALE  ·  Vegan Runners Uk
1:52:45.1 (33)
8:36.4 /mi
34
Andre Wright320
MALE  ·  stowmarket striders
1:55:38.1 (34)
8:49.6 /mi
35
Philip Chappels61
MALE  ·   
1:55:58.6 (35)
8:51.2 /mi
36
Danny Smith 271
MALE  ·   
1:56:12.1 (36)
8:52.2 /mi
37
Adam Spalding 272
MALE  ·   
1:56:17.0 (37)
8:52.6 /mi
38
Henry Edwards 96
MALE  ·   
1:56:20.0 (38)
8:52.8 /mi
39
Brian Wylie322
MALE  ·   
1:57:36.0 (39)
8:58.6 /mi
40
Darin Osborne 210
MALE  ·  Rushmere Community Runners
1:57:46.8 (40)
8:59.5 /mi
41
Guy Pitcher220
MALE  ·   
1:57:57.1 (41)
9:00.2 /mi
42
Paul Mutimer194
MALE  ·   
1:58:08.8 (42)
9:01.1 /mi
43
Ryan McCarthy 182
MALE  ·   
1:58:17.3 (43)
9:01.8 /mi
44
Stephen Frost107
MALE  ·   
1:58:44.8 (44)
9:03.9 /mi
45
Chase powell 221
MALE  ·   
1:59:08.0 (45)
9:05.6 /mi
46
Abdulrahman Aldosari329
MALE  ·   
1:59:14.0 (46)
9:06.1 /mi
47
Simon Gaeremynck 109
MALE  ·   
2:00:00.6 (47)
9:09.7 /mi
48
Terry Nippress 201
MALE  ·   
2:01:58.2 (48)
9:18.6 /mi
49
Stefan Baber11
MALE  ·   
2:02:17.9 (49)
9:20.1 /mi
50
Andrew Ward304
MALE  ·   
2:02:23.8 (50)
9:20.6 /mi
51
Anthony Brame39
MALE  ·   
2:02:49.4 (51)
9:22.5 /mi
52
Simon Wright321
MALE  ·   
2:02:58.5 (52)
9:23.2 /mi
53
Steven Ward303
MALE  ·   
2:03:52.4 (53)
9:27.4 /mi
54
Alex Russo246
MALE  ·   
2:04:42.1 (54)
9:31.2 /mi
55
Paul Wheelwright330
MALE  ·   
2:05:33.3 (55)
9:35.1 /mi
56
Robert Rickett 234
MALE  ·   
2:05:39.7 (56)
9:35.5 /mi
57
Jason Webb310
MALE  ·   
2:05:53.6 (57)
9:36.6 /mi
58
Matthew Stearn 276
MALE  ·   
2:06:55.3 (58)
9:41.3 /mi
59
Simon Sinclair 259
MALE  ·  Woodbridge Shufflers
2:07:03.6 (59)
9:42.0 /mi
60
Simon Sparkes274
MALE  ·  Bungay black dog rc
2:07:46.4 (60)
9:45.2 /mi
61
George Allen 4
MALE  ·  Saint Edmund Pacers
2:08:46.8 (61)
9:49.8 /mi
62
Matthew Smith265
MALE  ·   
2:10:24.5 (62)
9:57.3 /mi
63
ROBERT HAIGH 124
MALE  ·  GRAVESEND ROAD RUNNERS
2:11:24.1 (63)
10:01.8 /mi
64
Leo Wright319
MALE  ·   
2:11:27.1 (64)
10:02.1 /mi
65
Roger Slade 260
MALE  ·  Rushmere Community Running Club
2:14:18.5 (65)
10:15.2 /mi
66
Orlando Costa 75
MALE  ·   
2:15:40.2 (66)
10:21.4 /mi
67
David Mason332
MALE  ·  -
2:15:55.0 (67)
10:22.5 /mi
68
Michael Harris134
MALE  ·   
2:16:07.9 (68)
10:23.5 /mi
69
Kevin Joseph158
MALE  ·   
2:16:13.6 (69)
10:23.9 /mi
70
Jon Hilder 139
MALE  ·   Field fit
2:16:20.7 (70)
10:24.5 /mi
71
Lee Morphew191
MALE  ·   
2:16:51.7 (71)
10:26.8 /mi
72
Marcus Brown43
MALE  ·   
2:16:54.0 (72)
10:27.0 /mi
73
Andrew Dawson87
MALE  ·   
2:17:10.5 (73)
10:28.3 /mi
74
Frank Watson307
MALE  ·   
2:17:37.4 (74)
10:30.3 /mi
75
Philip Brown 45
MALE  ·   
2:17:43.7 (75)
10:30.8 /mi
76
Edward Tricker295
MALE  ·   
2:17:59.5 (76)
10:32.0 /mi
77
Mark Holland145
MALE  ·  Kesgrave Kruisers
2:19:09.2 (77)
10:37.3 /mi
78
Alan Oliver207
MALE  ·   
2:19:12.3 (78)
10:37.6 /mi
79
Paul Stevens279
MALE  ·  Lonely Goats Running Club
2:19:31.6 (79)
10:39.1 /mi
80
Jeffrey Peartree 216
MALE  ·   
2:19:35.4 (80)
10:39.3 /mi
81
Lee Stephenson278
MALE  ·  Rushmere community
2:20:37.6 (81)
10:44.1 /mi
82
Carl Purnell229
MALE  ·   
2:21:30.2 (82)
10:48.1 /mi
83
Richard Houston147
MALE  ·   
2:22:33.5 (83)
10:52.9 /mi
84
Keith Borrett35
MALE  ·   
2:23:29.9 (84)
10:57.2 /mi
85
Alan Brown 209
MALE  ·  March AC
2:24:55.9 (85)
11:03.8 /mi
86
James Cotton 76
MALE  ·  Stowmarket Striders
2:25:08.5 (86)
11:04.8 /mi
87
Ed Saltmarsh249
MALE  ·   
2:25:43.2 (87)
11:07.4 /mi
88
Jack Fisher102
MALE  ·   
2:28:00.9 (88)
11:17.9 /mi
89
Lee Youngs326
MALE  ·  Norwich Road Runners
2:28:04.2 (89)
11:18.2 /mi
90
Michael Smith267
MALE  ·  Halstead road runners
2:28:58.2 (90)
11:22.3 /mi
91
Alasdair Sutherland285
MALE  ·  TRISudbury
2:29:27.5 (91)
11:24.5 /mi
92
Daniel Walker302
MALE  ·   
2:29:55.7 (92)
11:26.7 /mi
93
Andrew Smale262
MALE  ·   
2:31:09.9 (93)
11:32.4 /mi
94
Lee Bartrip24
MALE  ·   
2:32:46.5 (94)
11:39.7 /mi
95
Stuart Shepherd255
MALE  ·  Saint Edmund Pacers
2:34:16.7 (95)
11:46.6 /mi
96
Keith Anderson8
MALE  ·  Trail Running Association
2:37:15.7 (96)
12:00.3 /mi
97
John Hamill126
MALE  ·   
2:41:30.1 (97)
12:19.7 /mi
98
James Catton 57
MALE  ·   
2:42:03.9 (98)
12:22.3 /mi
99
Stephen Miller189
MALE  ·  Haverhill Running Club
2:42:06.8 (99)
12:22.5 /mi
100
Roger Taylor290
MALE  ·   
2:47:07.6 (100)
12:45.5 /mi
101
Les Basham 25
MALE  ·  Stowmarket Striders
2:48:42.4 (101)
12:52.7 /mi
102
Joe Naughton197
MALE  ·  Ipswich Triathlon Club
2:48:54.5 (102)
12:53.6 /mi
103
Nicos Symeou 288
MALE  ·   
2:50:27.5 (103)
13:00.7 /mi
104
Andrew North202
MALE  ·   
2:50:35.8 (104)
13:01.4 /mi
105
Christopher Adam 2
MALE  ·   
2:51:18.6 (105)
13:04.6 /mi
106
Matt Lomax172
MALE  ·   
2:52:28.5 (106)
13:10.0 /mi
107
Daniel Clark 63
MALE  ·  Felixstowe road runners
2:57:41.7 (107)
13:33.9 /mi
108
Ian Rush243
MALE  ·   
3:01:28.7 (108)
13:51.2 /mi
109
Lee Cornwell73
MALE  ·   
3:06:03.6 (109)
14:12.2 /mi
110
Paul Forshaw106
MALE  ·  Fetch Everyone Running Club
3:32:51.5 (110)
16:14.9 /mi
111
Nicolas Gambardella112
MALE  ·   
6:29:45.3 (111)
29:45.1 /mi

DNS = Did not Start,   DNF = Did not Finish,   DQ = Disqualified
Share results:
Timing with RaceClocker.com