Drammen River Cup Regatta 2021
2000 m Rowing
Time trial
Saturday 21 Aug '21, 09:30
Web site
Share
View
Details
Auto scroll
Grouping
By category
Name
Result
Result handicap
Speed
DS 1x
1
st
Thea Helseth
2
DS 1x
·
Aalesunds Roklub
7:07.7
0.0
(1)
7:07.7
0.0
(1)
1.000
1:46.9
/500m
2
nd
Jenny Marie Rørvik
5
DS 1x
·
Aalesunds Roklub
7:10.0
+2.3
(2)
7:10.0
+2.3
(2)
1.000
1:47.5
/500m
3
rd
Siri Eva Kristiansen
1
DS 1x
·
Drammen Roklubb
7:10.3
+2.6
(3)
7:10.3
+2.6
(3)
1.000
1:47.6
/500m
4
th
Maia Emilie Lund
3
DS 1x
·
Bergens Roklub
7:12.7
+5.0
(4)
7:12.7
+5.0
(4)
1.000
1:48.2
/500m
5
th
Oda Madland Aagesen
6
DS 1x
·
Kristiansand
7:26.6
+18.9
(5)
7:26.6
+18.9
(5)
1.000
1:51.7
/500m
6
th
Inger Kavli
7
DS 1x
·
Christiania Roklub
7:27.4
+19.7
(6)
7:27.4
+19.7
(6)
1.000
1:51.9
/500m
7
th
Amanda Helseth
4
DS 1x
·
Aalesunds Roklub
7:28.2
+20.5
(7)
7:28.2
+20.5
(7)
1.000
1:52.1
/500m
HS 1x
1
st
Erling Holst Øyasæter
15
HS 1x
·
Os
6:32.2
0.0
(1)
6:32.2
0.0
(1)
1.000
1:38.1
/500m
2
nd
Oscar Helvig
10
HS 1x
·
NSR
6:37.7
+5.5
(2)
6:37.7
+5.5
(2)
1.000
1:39.4
/500m
3
rd
Petter Tufte
14
HS 1x
·
NSR
6:40.2
+8.0
(3)
6:40.2
+8.0
(3)
1.000
1:40.1
/500m
4
th
Jens Holm
16
HS 1x
·
Sarpsborg
6:42.1
+9.9
(4)
6:42.1
+9.9
(4)
1.000
1:40.5
/500m
5
th
Fredrik Reite
20
HS 1x
·
Aalesund Roklub
6:47.3
+15.1
(5)
6:47.3
+15.1
(5)
1.000
1:41.8
/500m
6
th
Andreas Erichsen Berge
13
HS 1x
·
Bærum
6:48.4
+16.2
(6)
6:48.4
+16.2
(6)
1.000
1:42.1
/500m
7
th
Oskar Sødal
11
HS 1x
·
Kristiansand
6:51.4
+19.2
(7)
6:51.4
+19.2
(7)
1.000
1:42.9
/500m
8
th
Erik Vaktskjold
19
HS 1x
·
Os
6:51.9
+19.7
(8)
6:51.9
+19.7
(8)
1.000
1:43.0
/500m
Audun Grepperud
12
HS 1x
·
Ormsund
Not started
1.000
-
Adrian Lindgren
17
HS 1x
·
Tønsberg
Not started
1.000
-
Lars Martin Benske
18
HS 1x
·
Fredrikstad Roklubb
Not started
1.000
-
DJA 1x
1
st
Fabia Emblem
29
DJA 1x
·
NSR
7:34.6
0.0
(1)
7:34.6
0.0
(1)
1.000
1:53.7
/500m
2
nd
Thea Njaastad
26
DJA 1x
·
Drammen Roklubb
7:48.1
+13.5
(2)
7:48.1
+13.5
(2)
1.000
1:57.0
/500m
3
rd
Emma Tomlinson
25
DJA 1x
·
Drammen Roklubb
8:09.8
+35.2
(3)
8:09.8
+35.2
(3)
1.000
2:02.5
/500m
4
th
Marte B. Berg
27
DJA 1x
·
Moss roklubb
8:19.4
+44.8
(4)
8:19.4
+44.8
(4)
1.000
2:04.8
/500m
Ayesha Eriksrud
28
DJA 1x
·
NSR
Not started
1.000
-
HJA 1x
1
st
Ulrik Pharo Lohne
30
HJA 1x
·
Drammen Roklubb
6:45.2
0.0
(1)
6:45.2
0.0
(1)
1.000
1:41.3
/500m
2
nd
Sebastian Mejer Rasmussen
32
HJA 1x
·
Drammen Roklubb
6:56.8
+11.6
(2)
6:56.8
+11.6
(2)
1.000
1:44.2
/500m
3
rd
Marius Thime
31
HJA 1x
·
Sarpsborg
6:57.4
+12.2
(3)
6:57.4
+12.2
(3)
1.000
1:44.4
/500m
4
th
Erik Hein
41
HJA 1x
·
Moss roklubb
7:09.9
+24.7
(4)
7:09.9
+24.7
(4)
1.000
1:47.5
/500m
5
th
Marcus Stundal de Vos
34
HJA 1x
·
Bærum
7:19.3
+34.1
(5)
7:19.3
+34.1
(5)
1.000
1:49.8
/500m
6
th
Emil Johansen
40
HJA 1x
·
Tønsberg
7:20.8
+35.6
(6)
7:20.8
+35.6
(6)
1.000
1:50.2
/500m
7
th
Oliver Nilsen
35
HJA 1x
·
Bærum
7:23.5
+38.3
(7)
7:23.5
+38.3
(7)
1.000
1:50.9
/500m
8
th
Johan Sebastian Remmen
39
HJA 1x
·
Drammen Roklubb
7:36.2
+51.0
(8)
7:36.2
+51.0
(8)
1.000
1:54.1
/500m
9
th
Haakon Bergene Seres
38
HJA 1x
·
Bærum
7:37.6
+52.4
(9)
7:37.6
+52.4
(9)
1.000
1:54.4
/500m
10
th
Martin Havn
44
HJA 1x
·
Tønsberg
7:48.8
+1:03.6
(10)
7:48.8
+1:03.6
(10)
1.000
1:57.2
/500m
11
th
Tobias Solvang
36
HJA 1x
·
Tønsberg
7:53.3
+1:08.1
(11)
7:53.3
+1:08.1
(11)
1.000
1:58.3
/500m
12
th
Felix Spydevold
37
HJA 1x
·
NSR
8:03.6
+1:18.4
(12)
8:03.6
+1:18.4
(12)
1.000
2:00.9
/500m
13
th
Peter Anker Hassel
42
HJA 1x
·
Drammen Roklubb
8:04.1
+1:18.9
(13)
8:04.1
+1:18.9
(13)
1.000
2:01.0
/500m
14
th
Sigurd Brevold
43
HJA 1x
·
Moss roklubb
10:46.3
+4:01.1
(14)
10:46.3
+4:01.1
(14)
1.000
2:41.6
/500m
Hampus Westerberg-Heltne
33
HJA 1x
·
Drammen Roklubb
Not started
1.000
-
DJB 2x
1
st
Maria Stendal Kupang
52
DJB 2x
·
Drammen Roklubb
7:27.0
0.0
(1)
7:27.0
0.0
(1)
1.000
1:51.8
/500m
2
nd
Fay Lange
50
DJB 2x
·
Bærum
7:27.6
+0.6
(2)
7:27.6
+0.6
(2)
1.000
1:51.9
/500m
3
rd
Emma Kveil
53
DJB 2x
·
Tønsberg
7:41.8
+14.8
(3)
7:41.8
+14.8
(3)
1.000
1:55.5
/500m
4
th
Elena Bergene seres
51
DJB 2x
·
Bærum
7:49.8
+22.8
(4)
7:49.8
+22.8
(4)
1.000
1:57.5
/500m
HJB 2x
1
st
Ask Bergmann
60
HJB 2x
·
Bærum
6:45.2
0.0
(1)
6:45.2
0.0
(1)
1.000
1:41.3
/500m
2
nd
Ferdinand Tenden
62
HJB 2x
·
Bærum
6:52.5
+7.3
(2)
6:52.5
+7.3
(2)
1.000
1:43.1
/500m
3
rd
Christian August Riis
61
HJB 2x
·
Bærum
6:52.9
+7.7
(3)
6:52.9
+7.7
(3)
1.000
1:43.2
/500m
4
th
Euan Sweeney
73
HJB 2x
·
Sandefjord
6:57.6
+12.4
(4)
6:57.6
+12.4
(4)
1.000
1:44.4
/500m
5
th
Linus Westerberg-Heltne
66
HJB 2x
·
Drammen Roklubb
7:13.1
+27.9
(5)
7:13.1
+27.9
(5)
1.000
1:48.3
/500m
6
th
Ander Magnus Juuhl Langseth
70
HJB 2x
·
NSR
7:16.7
+31.5
(6)
7:16.7
+31.5
(6)
1.000
1:49.2
/500m
7
th
Henrik Galtung
71
HJB 2x
·
NSR
7:21.1
+35.9
(7)
7:21.1
+35.9
(7)
1.000
1:50.3
/500m
8
th
Brage Rognli
63
HJB 2x
·
Bærum
7:23.4
+38.2
(8)
7:23.4
+38.2
(8)
1.000
1:50.9
/500m
9
th
Aleksander Ekholt
68
HJB 2x
·
NSR
7:28.6
+43.4
(9)
7:28.6
+43.4
(9)
1.000
1:52.2
/500m
10
th
Benjamin Jensrud
65
HJB 2x
·
Drammen Roklubb
7:41.5
+56.3
(10)
7:41.5
+56.3
(10)
1.000
1:55.4
/500m
11
th
Gabriel Høie Blom
69
HJB 2x
·
NSR
7:51.7
+1:06.5
(11)
7:51.7
+1:06.5
(11)
1.000
1:57.9
/500m
12
th
Michael Aasgaard-Khoury
64
HJB 2x
·
Bærum
8:00.1
+1:14.9
(12)
8:00.1
+1:14.9
(12)
1.000
2:00.0
/500m
13
th
Michael Duggan
67
HJB 2x
·
Moss roklubb
8:03.2
+1:18.0
(13)
8:03.2
+1:18.0
(13)
1.000
2:00.8
/500m
14
th
Mathis Grimstad
72
HJB 2x
·
NSR
8:09.9
+1:24.7
(14)
8:09.9
+1:24.7
(14)
1.000
2:02.5
/500m
DS 4x/4-
1
st
Emilie Helvig
81
DS 4x/4-
·
NSR
6:53.0
0.0
(1)
6:53.0
0.0
(1)
1.000
1:43.3
/500m
2
nd
Helga Marie Løvenskiold Kveseth
80
DS 4x/4-
·
Christiania Roklub
6:54.3
+1.3
(2)
6:54.3
+1.3
(2)
1.000
1:43.6
/500m
Anna Een Sture
82
DS 4x/4-
·
NSR
Not started
1.000
-
HS 4x/4-
1
st
Gard Smoge
88
HS 4x/4-
·
NSR
6:00.0
0.0
(1)
6:00.0
0.0
(1)
1.000
1:30.0
/500m
2
nd
Matti Saborowsky
86
HS 4x/4-
·
NSR
6:02.3
+2.3
(2)
6:02.3
+2.3
(2)
1.000
1:30.6
/500m
3
rd
Andreas Sørskaar
85
HS 4x/4-
·
Christiania Roklub
6:11.6
+11.6
(3)
6:11.6
+11.6
(3)
1.000
1:32.9
/500m
4
th
Truls Oscar Hansen
87
HS 4x/4-
·
NSR
6:11.9
+11.9
(4)
6:11.9
+11.9
(4)
1.000
1:33.0
/500m
5
th
Markus Christensen
89
HS 4x/4-
·
NSR
6:29.4
+29.4
(5)
6:29.4
+29.4
(5)
1.000
1:37.4
/500m
Mix 4x/4-
1
st
Marika Erlandsen
98
Mix 4x/4-
·
Moss roklubb
6:42.9
0.0
(1)
7:52.6
0.0
(2)
1.173
1:40.7
/500m
2
nd
Caspar Wohlfahrt
99
Mix 4x/4-
·
NSR
7:12.7
+29.8
(2)
8:52.2
+59.6
(5)
1.230
1:48.2
/500m
3
rd
Jon Helgeland
97
Mix 4x/4-
·
Christiania Roklub
7:23.3
+40.4
(3)
8:46.2
+53.6
(4)
1.187
1:50.8
/500m
4
th
Anja Stensholt
96
Mix 4x/4-
·
Tønsberg
7:31.6
+48.7
(4)
8:15.0
+22.4
(3)
1.096
1:52.9
/500m
5
th
Anita Brox
95
Mix 4x/4-
·
Christiania Roklub
7:40.8
+57.9
(5)
7:40.8
-11.8
(1)
1.000
1:55.2
/500m
DNS = Did not Start, DNF = Did not Finish, DQ = Disqualified
Timing with
RaceClocker.com
Link to
start list
or share the QR code
Close
Close