Wallingford LDS 2019 - Div 1 Results
4250 m RowingTime trial (1 split)
Saturday 28 Sep '19, 11:00Web site
Scroll
Download
Splits
Group by
#
Name
to Split 1
to Finish
Result
Penalty
Speed
Op 4x-
1
HEN-LONG1
Op 4x-  ·  Henley Rowing Club
08:01.6 (1)
06:46.4 (1)
14:48.0 (1)
1:44.5 /500m
2
RAD-LOCH2
Op 4x-  ·  Radley College Boat Club
08:32.2 (2)
07:04.5 (2)
15:36.7 (2)
1:50.2 /500m
3
SPS-KAPRIELIAN3
Op 4x-  ·  St Pauls School Boat Club
08:54.1 (3)
07:11.3 (3)
16:05.4 (3)
1:53.6 /500m
4
SPS-NARESH4
Op 4x-  ·  St Pauls School Boat Club
09:09.3 (4)
07:28.0 (4)
16:37.3 (4)
1:57.3 /500m
W J18 4x-
1
WRC-WILKINSON-210
W J18 4x-  ·  Wallingford Rowing Club
09:11.9 (1)
07:38.1 (3)
16:50.0 (1)
1:58.8 /500m
2
Unicorn Rainbow7
W J18 4x-  ·  Headington School Oxford Boat Club
09:20.4 (3)
07:37.3 (2)
16:57.7 (2)
1:59.7 /500m
3
Unicorn Sparkle6
W J18 4x-  ·  Headington School Oxford Boat Club
09:26.3 (6)
07:32.4 (1)
16:58.7 (3)
1:59.8 /500m
4
HIN-WILSON-214
W J18 4x-  ·  Hinksey Sculling School
09:20.1 (2)
07:44.7 (5)
17:04.8 (4)
2:00.6 /500m
5
LEH-KERR11
W J18 4x-  ·  Lady Eleanor Holles Boat Club
09:27.7 (7)
07:43.2 (4)
17:10.9 (5)
2:01.3 /500m
6
LEH-Summers8
W J18 4x-  ·  Lady Eleanor Holles Boat Club
09:25.2 (4)
07:46.7 (6)
17:11.9 (6)
2:01.4 /500m
7
HEN-HILLS5
W J18 4x-  ·  Henley Rowing Club
09:25.6 (5)
07:47.5 (7)
17:13.1 (7)
2:01.5 /500m
8
HEN-UNDERWOOD12
W J18 4x-  ·  Henley Rowing Club
09:29.8 (8)
07:49.4 (8)
17:19.2 (8)
2:02.3 /500m
9
LEH-BELLAMY13
W J18 4x-  ·  Lady Eleanor Holles Boat Club
09:47.2 (10)
07:59.0 (9)
17:46.2 (9)
2:05.4 /500m
10
MHD-STUIJ-29
W J18 4x-  ·  Maidenhead Rowing Club
09:45.7 (9)
08:06.5 (10)
17:52.2 (10)
2:06.1 /500m
11
LEH-Sutherland16
W J18 4x-  ·  Lady Eleanor Holles Boat Club
10:11.8 (11)
08:20.1 (11)
18:31.9 (11)
2:10.8 /500m
12
SUA-JAMES15
W J18 4x-  ·  Stratford-upon-Avon Boat Club
10:12.2 (12)
08:33.5 (13)
18:45.7 (12)
2:12.4 /500m
13
LEH-BRADY17
W J18 4x-  ·  Lady Eleanor Holles Boat Club
10:24.1 (13)
08:27.4 (12)
18:51.5 (13)
2:13.1 /500m
14
Pangbourne College-518
W J18 4x-  ·  Pangbourne College Boat Club
10:51.9 (14)
08:36.2 (14)
19:28.1 (14)
2:17.4 /500m
W MasD 4x-
1
FAL-Salvasen19
W MasD 4x-  ·  Falcon Rowing Club
10:00.6 (1)
07:59.2 (1)
17:59.8 (1)
2:07.0 /500m
W MasE 4x-
1
HEN - LOCK E4X20
W MasE 4x-  ·  Henley Rowing Club
10:37.0 (1)
08:37.7 (1)
19:14.7 (1)
2:15.8 /500m
W J16 4x-
1
MHD-CARPENTER21
W J16 4x-  ·  Maidenhead Rowing Club
09:33.3 (1)
07:47.7 (2)
17:21.0 (1)
2:02.5 /500m
2
HEN-O'DONOHUE22
W J16 4x-  ·  Henley Rowing Club
09:42.1 (2)
07:46.3 (1)
17:28.4 (2)
2:03.3 /500m
3
Unicorn Glitter23
W J16 4x-  ·  Headington School Oxford Boat Club
09:49.2 (3)
08:01.8 (3)
17:51.0 (3)
2:06.0 /500m
4
HIN-CHANNON25
W J16 4x-  ·  Hinksey Sculling School
09:49.8 (4)
08:14.3 (4)
18:04.1 (4)
2:07.5 /500m
5
Unicorn Sunbeam24
W J16 4x-  ·  Headington School Oxford Boat Club
10:09.2 (5)
08:14.4 (5)
18:23.6 (5)
2:09.8 /500m
6
COX-GRUNEWALD26
W J16 4x-  ·  City of Oxford Rowing Club
10:21.0 (6)
08:24.6 (7)
18:45.6 (6)
2:12.4 /500m
7
ABN-GRIMES29
W J16 4x-  ·  Abingdon Rowing Club
10:23.6 (8)
08:24.4 (6)
18:48.0 (7)
2:12.7 /500m
8
EMA - VARLEY28
W J16 4x-  ·  Emanuel School Boat Club
10:21.0 (6)
08:32.5 (8)
18:53.5 (8)
2:13.4 /500m
9
SHV-FRICKER30
W J16 4x-  ·  Shiplake Vikings Rowing Club
10:49.3 (9)
08:59.0 (9)
19:48.3 (9)
2:19.8 /500m
HEN-SAWBRIDGE27
W J16 4x-  ·  Henley Rowing Club
DNS 
-
Op J15 4x+ long course
1
SWB-BATESON31
Op J15 4x+ long course  ·  Sir William Borlase's Gram Sch Boat Club
09:48.5 (2)
07:47.7 (1)
17:36.2 (1)
2:04.3 /500m
2
MGN-CROSSLEY32
Op J15 4x+ long course  ·  Magdalen College School Boat Club
09:42.4 (1)
07:53.8 (2)
17:36.2 (1)
2:04.3 /500m
3
WRC-HARFORD33
Op J15 4x+ long course  ·  Wallingford Rowing Club
09:50.5 (3)
08:00.3 (3)
17:50.8 (3)
2:06.0 /500m
4
HWG - J154x+34
Op J15 4x+ long course  ·  Royal Grammar Sch. High Wycombe Boat Club
10:17.9 (4)
08:06.2 (4)
18:24.1 (4)
2:09.9 /500m
W J15 4x+ long course
1
HEN-GRAHAM36
W J15 4x+ long course  ·  Henley Rowing Club
10:12.6 (1)
08:25.2 (1)
18:37.8 (1)
2:11.5 /500m
2
MHD-RAYNER35
W J15 4x+ long course  ·  Maidenhead Rowing Club
10:16.1 (2)
08:37.6 (3)
18:53.7 (2)
2:13.4 /500m
3
ABN-DAY40
W J15 4x+ long course  ·  Abingdon Rowing Club
10:32.0 (3)
08:33.2 (2)
19:05.2 (3)
2:14.7 /500m
4
Prancing Pony38
W J15 4x+ long course  ·  Headington School Oxford Boat Club
10:42.6 (4)
08:42.7 (5)
19:25.3 (4)
2:17.1 /500m
5
SUA-KEIL37
W J15 4x+ long course  ·  Stratford-upon-Avon Boat Club
10:55.0 (6)
08:40.3 (4)
19:35.3 (5)
2:18.3 /500m
6
SWB-HEARD NORRISH43
W J15 4x+ long course  ·  Sir William Borlase's Gram Sch Boat Club
11:00.4 (7)
08:48.3 (6)
19:48.7 (6)
2:19.8 /500m
7
COX-GRAINGER39
W J15 4x+ long course  ·  City of Oxford Rowing Club
10:46.9 (5)
09:09.0 (7)
19:55.9 (7)
2:20.7 /500m
Dancing Pony41
W J15 4x+ long course  ·  Headington School Oxford Boat Club
DNS 
-
Jumping Pony42
W J15 4x+ long course  ·  Headington School Oxford Boat Club
DNS 
-
Leaping Pony44
W J15 4x+ long course  ·  Headington School Oxford Boat Club
DNS 
-
Op J18 2x
1
WES-CHEN-251
Op J18 2x  ·  Westminster School Boat Club
09:32.2 (2)
07:41.8 (1)
17:14.0 (1)
2:01.6 /500m
2
Pangbourne A53
Op J18 2x  ·  Pangbourne College Boat Club
09:31.9 (1)
07:42.6 (2)
17:14.5 (2)
2:01.7 /500m
3
WES-CHEN54
Op J18 2x  ·  Westminster School Boat Club
09:35.0 (4)
07:43.1 (3)
17:18.1 (3)
2:02.1 /500m
4
MHD-EVANS-248
Op J18 2x  ·  Maidenhead Rowing Club
09:34.6 (3)
07:51.3 (4)
17:25.9 (4)
2:03.0 /500m
5
SWB-HAZLEHURST45
Op J18 2x  ·  Sir William Borlase's Gram Sch Boat Club
09:36.4 (5)
07:52.8 (5)
17:29.2 (5)
2:03.4 /500m
6
HWG - J18A47
Op J18 2x  ·  Royal Grammar Sch. High Wycombe Boat Club
09:42.4 (6)
08:09.5 (9)
17:51.9 (6)
2:06.1 /500m
7
WES-STEWART52
Op J18 2x  ·  Westminster School Boat Club
09:52.8 (7)
08:03.0 (6)
17:55.8 (7)
2:06.6 /500m
8
Pangbourne College - Dekic55
Op J18 2x  ·  Pangbourne College Boat Club
09:53.7 (8)
08:04.6 (7)
17:58.3 (8)
2:06.9 /500m
9
WRC-WATSON50
Op J18 2x  ·  Wallingford Rowing Club
10:04.3 (9)
08:06.3 (8)
18:10.6 (9)
2:08.3 /500m
10
HWG - J18B49
Op J18 2x  ·  Royal Grammar Sch. High Wycombe Boat Club
12:05.3 (10)
08:47.4 (10)
20:52.7 (10)
2:27.4 /500m
EMA-MARWOOD46
Op J18 2x  ·  Emanuel School Boat Club
DNS 
-
Op MasC 2x
1
LEA-GRIFFIN56
Op MasC 2x  ·  Lea Rowing Club
10:21.5 (1)
08:34.9 (1)
18:56.4 (1)
2:13.7 /500m
Op MasD 2x
1
WAR-DELAHAYE-257
Op MasD 2x  ·  Warwick Boat Club
09:45.7 (1)
08:04.4 (1)
17:50.1 (1)
2:05.9 /500m
2
HEN-PAICE58
Op MasD 2x  ·  Henley Rowing Club
11:39.7 (2)
08:48.5 (2)
20:28.2 (2)
2:24.5 /500m
Op J16 2x
1
WES-GRIFFIN-273
Op J16 2x  ·  Westminster School Boat Club
09:57.0 (1)
07:59.7 (1)
17:56.7 (1)
2:06.7 /500m
2
WES-SARMO69
Op J16 2x  ·  Westminster School Boat Club
10:04.4 (2)
08:10.3 (3)
18:14.7 (2)
2:08.8 /500m
3
ABN-BESSENYEI75
Op J16 2x  ·  Abingdon Rowing Club
10:07.6 (5)
08:10.4 (4)
18:18.0 (3)
2:09.2 /500m
4
MGN-UNDERWOOD62
Op J16 2x  ·  Magdalen College School Boat Club
10:05.2 (3)
08:18.6 (5)
18:23.8 (4)
2:09.9 /500m
5
BAE-BLAGBURN64
Op J16 2x  ·  Barn Elms Rowing Club
10:06.1 (4)
08:20.2 (6)
18:26.3 (5)
2:10.2 /500m
6
LTU-LLOYD61
Op J16 2x  ·  Latymer Upper School Boat Club
10:14.4 (7)
08:21.9 (7)
18:36.3 (6)
2:11.3 /500m
7
WES-POLYCHRONOPOULOS-263
Op J16 2x  ·  Westminster School Boat Club
10:39.3 (9)
08:01.1 (2)
18:40.4 (7)
2:11.8 /500m
8
LTU-KLEIN59
Op J16 2x  ·  Latymer Upper School Boat Club
10:18.5 (8)
08:26.0 (8)
18:44.5 (8)
2:12.3 /500m
9
HWG - J16B68
Op J16 2x  ·  Royal Grammar Sch. High Wycombe Boat Club
10:13.8 (6)
08:30.8 (9)
18:44.6 (9)
2:12.3 /500m
10
LTU-WARD74
Op J16 2x  ·  Latymer Upper School Boat Club
10:45.4 (10)
08:49.0 (11)
19:34.4 (10)
2:18.2 /500m
11
LTU-WILSON67
Op J16 2x  ·  Latymer Upper School Boat Club
11:01.2 (12)
08:46.2 (10)
19:47.4 (11)
2:19.7 /500m
12
MGN-CURRY65
Op J16 2x  ·  Magdalen College School Boat Club
10:56.8 (11)
08:59.3 (13)
19:56.1 (12)
2:20.7 /500m
13
HWG - J16A72
Op J16 2x  ·  Royal Grammar Sch. High Wycombe Boat Club
11:03.0 (13)
09:10.5 (14)
20:13.5 (13)
2:22.8 /500m
14
LTU-KYLANI66
Op J16 2x  ·  Latymer Upper School Boat Club
11:30.9 (15)
08:55.9 (12)
20:26.8 (14)
2:24.3 /500m
15
LTU-FARR70
Op J16 2x  ·  Latymer Upper School Boat Club
11:18.5 (14)
09:34.7 (15)
21:13.2 (15)
incl. 20 sec.
2:27.4 /500m
WRC-WHITTY60
Op J16 2x  ·  Wallingford Rowing Club
DNS 
-
BAE-HUNTER71
Op J16 2x  ·  Barn Elms Rowing Club
DNS 
-
W 2x
1
QBC78
W 2x  ·  Quintin Boat Club
09:56.6 (1)
08:01.9 (1)
17:58.5 (1)
2:06.9 /500m
2
LEA-FUTORYANOVA79
W 2x  ·  Lea Rowing Club
10:07.2 (2)
08:21.1 (2)
18:28.3 (2)
2:10.4 /500m
3
WRC-BARD80
W 2x  ·  Wallingford Rowing Club
10:24.7 (3)
08:39.4 (3)
19:04.1 (3)
2:14.6 /500m
4
WRC-BARLOW81
W 2x  ·  Wallingford Rowing Club
10:52.7 (5)
08:56.0 (4)
19:48.7 (4)
2:19.8 /500m
5
HEN-ROWLEY76
W 2x  ·  Henley Rowing Club
10:49.8 (4)
09:05.3 (5)
19:55.1 (5)
2:20.6 /500m
6
HEN-NOLSON83
W 2x  ·  Henley Rowing Club
11:25.9 (6)
09:23.5 (6)
20:49.4 (6)
2:27.0 /500m
HEN-SNOWDEN77
W 2x  ·  Henley Rowing Club
DNS 
-
Unicorn Diamond82
W 2x  ·  Headington School Oxford Boat Club
DNS 
-
Op Mas F 1x
1
WRC-EDGE84
Op Mas F 1x  ·  Wallingford Rowing Club
10:37.2 (1)
08:38.0 (1)
19:15.2 (1)
2:15.9 /500m
Op J18 1x
1
SAA-HUGHES86
Op J18 1x  ·  Star and Arrow Club
09:38.3 (1)
08:04.4 (2)
17:42.7 (1)
2:05.0 /500m
2
WES-BANNISTER146
Op J18 1x  ·  Westminster School Boat Club
09:47.1 (2)
07:58.2 (1)
17:45.3 (2)
2:05.3 /500m
3
WES-SAWHNEY122
Op J18 1x  ·  Westminster School Boat Club
09:55.8 (4)
08:10.7 (4)
18:06.5 (3)
2:07.8 /500m
4
HAM-SAUL101
Op J18 1x  ·  Hampton School Boat Club
09:58.7 (8)
08:13.9 (7)
18:12.6 (4)
2:08.5 /500m
5
SWB-FURLEY89
Op J18 1x  ·  Sir William Borlase's Gram Sch Boat Club
09:50.2 (3)
08:23.6 (12)
18:13.8 (5)
2:08.7 /500m
6
SAA-WILLIS85
Op J18 1x  ·  Star and Arrow Club
10:03.0 (10)
08:11.4 (6)
18:14.4 (6)
2:08.8 /500m
7
WES-POLYCHRONOPOULOS143
Op J18 1x  ·  Westminster School Boat Club
10:08.6 (13)
08:08.4 (3)
18:17.0 (7)
2:09.1 /500m
8
WES-VON BISMARCK127
Op J18 1x  ·  Westminster School Boat Club
10:07.6 (12)
08:10.7 (4)
18:18.3 (8)
2:09.2 /500m
9
HEN-BEATTIE92
Op J18 1x  ·  Henley Rowing Club
09:58.0 (7)
08:26.2 (16)
18:24.2 (9)
2:09.9 /500m
10
SWB-JACKSON94
Op J18 1x  ·  Sir William Borlase's Gram Sch Boat Club
09:55.9 (5)
08:30.0 (18)
18:25.9 (10)
2:10.1 /500m
11
SAA-GRAINGE91
Op J18 1x  ·  Star and Arrow Club
10:01.8 (9)
08:25.9 (14)
18:27.7 (11)
2:10.3 /500m
12
HEN-OVERTURF99
Op J18 1x  ·  Henley Rowing Club
10:12.2 (18)
08:15.5 (8)
18:27.7 (11)
2:10.3 /500m
13
HWG-HUNTLEY98
Op J18 1x  ·  Royal Grammar Sch. High Wycombe Boat Club
10:10.2 (16)
08:18.5 (10)
18:28.7 (13)
2:10.4 /500m
14
MGN-PULLINGER97
Op J18 1x  ·  Magdalen College School Boat Club
10:08.7 (14)
08:20.4 (11)
18:29.1 (14)
2:10.5 /500m
15
HAM-TREVOR130
Op J18 1x  ·  Hampton School Boat Club
10:06.1 (11)
08:24.8 (13)
18:30.9 (15)
2:10.7 /500m
16
EMA-KITCHEN96
Op J18 1x  ·  Emanuel School Boat Club
10:15.3 (20)
08:16.3 (9)
18:31.6 (16)
2:10.8 /500m
17
HEN-TURNELL90
Op J18 1x  ·  Henley Rowing Club
09:55.9 (5)
08:40.2 (27)
18:36.1 (17)
2:11.3 /500m
18
LTU-DITCHL108
Op J18 1x  ·  Latymer Upper School Boat Club
10:14.6 (19)
08:28.1 (17)
18:42.7 (18)
2:12.1 /500m
19
HAM-CARDEN134
Op J18 1x  ·  Hampton School Boat Club
10:12.0 (17)
08:34.2 (23)
18:46.2 (19)
2:12.5 /500m
20
LTU-DIMOND-BROWN95
Op J18 1x  ·  Latymer Upper School Boat Club
10:21.2 (23)
08:26.1 (15)
18:47.3 (20)
2:12.6 /500m
21
HEN-WALLACE104
Op J18 1x  ·  Henley Rowing Club
10:17.3 (21)
08:33.5 (22)
18:50.8 (21)
2:13.0 /500m
22
LTU-NEWTON88
Op J18 1x  ·  Latymer Upper School Boat Club
10:09.6 (15)
08:43.5 (32)
18:53.1 (22)
2:13.3 /500m
23
WES-DE MOL VAN OTTERLOO160
Op J18 1x  ·  Westminster School Boat Club
10:21.5 (25)
08:33.3 (21)
18:54.8 (23)
2:13.5 /500m
24
HWG-PARTINGTON100
Op J18 1x  ·  Royal Grammar Sch. High Wycombe Boat Club
10:25.2 (26)
08:35.0 (24)
19:00.2 (24)
2:14.1 /500m
25
EMA-ZAGORAC103
Op J18 1x  ·  Emanuel School Boat Club
10:18.9 (22)
08:42.0 (30)
19:00.9 (25)
2:14.2 /500m
26
SPS-ELDER124
Op J18 1x  ·  St Pauls School Boat Club
10:21.4 (24)
08:41.7 (29)
19:03.1 (26)
2:14.5 /500m
27
RAD-GOSCHEN136
Op J18 1x  ·  Radley College Boat Club
10:25.6 (27)
08:38.8 (26)
19:04.4 (27)
2:14.6 /500m
28
SPS - ACKRIM125
Op J18 1x  ·  St Pauls School Boat Club
10:35.4 (33)
08:32.9 (20)
19:08.3 (28)
2:15.1 /500m
29
WES-FULFORD168
Op J18 1x  ·  Westminster School Boat Club
10:39.3 (37)
08:31.6 (19)
19:10.9 (29)
2:15.4 /500m
30
WES-CUDDY137
Op J18 1x  ·  Westminster School Boat Club
10:30.3 (28)
08:43.4 (31)
19:13.7 (30)
2:15.7 /500m
31
WES-ELLIS158
Op J18 1x  ·  Westminster School Boat Club
10:40.6 (38)
08:36.3 (25)
19:16.9 (31)
2:16.1 /500m
32
RAD-HAMLET170
Op J18 1x  ·  Radley College Boat Club
10:30.6 (29)
08:50.0 (37)
19:20.6 (32)
2:16.5 /500m
33
RAD-DONALD149
Op J18 1x  ·  Radley College Boat Club
10:34.9 (32)
08:46.1 (34)
19:21.0 (33)
2:16.6 /500m
34
SUA-HODSON126
Op J18 1x  ·  Stratford-upon-Avon Boat Club
10:43.8 (40)
08:41.3 (28)
19:25.1 (34)
2:17.1 /500m
35
MGN-BRADBERY102
Op J18 1x  ·  Magdalen College School Boat Club
10:33.8 (31)
08:53.5 (41)
19:27.3 (35)
2:17.3 /500m
36
SPS-GALAY105
Op J18 1x  ·  St Pauls School Boat Club
10:39.2 (36)
08:51.2 (39)
19:30.4 (36)
2:17.7 /500m
37
SPS-MORENO153
Op J18 1x  ·  St Pauls School Boat Club
10:43.3 (39)
08:48.2 (35)
19:31.5 (37)
2:17.8 /500m
38
ABN-JOSE139
Op J18 1x  ·  Abingdon Rowing Club
10:33.3 (30)
08:59.1 (44)
19:32.4 (38)
2:17.9 /500m
39
HAM-PRICE135
Op J18 1x  ·  Hampton School Boat Club
10:36.5 (35)
09:00.2 (45)
19:36.7 (39)
2:18.4 /500m
40
MHD-HOWLING165
Op J18 1x  ·  Maidenhead Rowing Club
10:36.0 (34)
09:00.4 (46)
19:46.4 (40)
incl. 10 sec.
2:18.4 /500m
41
RAD-CHETWODE141
Op J18 1x  ·  Radley College Boat Club
10:55.4 (46)
08:52.2 (40)
19:47.6 (41)
2:19.7 /500m
42
RAD-TRASLER140
Op J18 1x  ·  Radley College Boat Club
10:58.1 (48)
08:50.1 (38)
19:48.2 (42)
2:19.8 /500m
43
RAD-PEARSON162
Op J18 1x  ·  Radley College Boat Club
10:50.9 (44)
08:59.0 (43)
19:49.9 (43)
2:20.0 /500m
44
RAD-BATCHELOR161
Op J18 1x  ·  Radley College Boat Club
11:08.1 (53)
08:44.3 (33)
19:52.4 (44)
2:20.3 /500m
45
HAM-MCBRIDE138
Op J18 1x  ·  Hampton School Boat Club
10:47.5 (43)
09:06.5 (49)
19:54.0 (45)
2:20.5 /500m
46
RAD-OVEY163
Op J18 1x  ·  Radley College Boat Club
10:52.8 (45)
09:01.2 (47)
19:54.0 (45)
2:20.5 /500m
47
HAM-ALLEN150
Op J18 1x  ·  Hampton School Boat Club
10:46.4 (42)
09:08.6 (50)
19:55.0 (47)
2:20.6 /500m
48
RAD-ASHFORTH-POOK152
Op J18 1x  ·  Radley College Boat Club
11:09.2 (54)
08:48.3 (36)
19:57.5 (48)
2:20.9 /500m
49
LTU-OESTERGAARD142
Op J18 1x  ·  Latymer Upper School Boat Club
10:57.2 (47)
09:02.6 (48)
19:59.8 (49)
2:21.2 /500m
50
LTU-PRIESTLEY132
Op J18 1x  ·  Latymer Upper School Boat Club
10:59.1 (49)
09:12.1 (51)
20:11.2 (50)
2:22.5 /500m
51
LTU-ROBERTS106
Op J18 1x  ·  Latymer Upper School Boat Club
11:18.8 (55)
08:53.5 (41)
20:12.3 (51)
2:22.6 /500m
52
MGN-GREGG107
Op J18 1x  ·  Magdalen College School Boat Club
11:08.0 (52)
09:12.3 (52)
20:20.3 (52)
2:23.6 /500m
53
ROS-MANNING154
Op J18 1x  ·  Ross Rowing Club
11:06.6 (50)
09:15.5 (53)
20:22.1 (53)
2:23.8 /500m
54
RAD-HALFORD-HARRISON147
Op J18 1x  ·  Radley College Boat Club
11:07.2 (51)
09:18.7 (54)
20:25.9 (54)
2:24.2 /500m
55
RAD-LAM133
Op J18 1x  ·  Radley College Boat Club
10:45.6 (41)
10:00.1 (60)
20:45.7 (55)
2:26.6 /500m
56
RAD-DREYER148
Op J18 1x  ·  Radley College Boat Club
11:23.5 (56)
09:31.0 (55)
20:54.5 (56)
2:27.6 /500m
57
RAD-MARTIN145
Op J18 1x  ·  Radley College Boat Club
11:24.9 (57)
09:42.2 (56)
21:07.1 (57)
2:29.1 /500m
58
MGN-HASAN164
Op J18 1x  ·  Magdalen College School Boat Club
11:25.9 (59)
09:50.5 (57)
21:16.4 (58)
2:30.2 /500m
59
HAM-HOTTINGER144
Op J18 1x  ·  Hampton School Boat Club
11:25.7 (58)
10:06.9 (61)
21:32.6 (59)
2:32.1 /500m
60
HAM-TRIPATHI159
Op J18 1x  ·  Hampton School Boat Club
11:57.1 (60)
09:54.8 (58)
21:51.9 (60)
2:34.3 /500m
61
RAD-DREYER-2155
Op J18 1x  ·  Radley College Boat Club
12:07.5 (61)
10:00.0 (59)
22:07.5 (61)
2:36.2 /500m
HEN-SWINBURN87
Op J18 1x  ·  Henley Rowing Club
DNS 
-
EMA-OLBY93
Op J18 1x  ·  Emanuel School Boat Club
DNS 
-
WES-BARROW123
Op J18 1x  ·  Westminster School Boat Club
DNS 
-
WES-BROXHAM128
Op J18 1x  ·  Westminster School Boat Club
DNS 
-
HAM-BARNES129
Op J18 1x  ·  Hampton School Boat Club
DNS 
-
HAM-WINSKELL131
Op J18 1x  ·  Hampton School Boat Club
DNS 
-
HAM-MILLER151
Op J18 1x  ·  Hampton School Boat Club
DNS 
-
HAM-MASON156
Op J18 1x  ·  Hampton School Boat Club
DNS 
-
HAM-RANDALL157
Op J18 1x  ·  Hampton School Boat Club
DNS 
-
WES-TOMASI166
Op J18 1x  ·  Westminster School Boat Club
DNS 
-
WES-CARTISSER167
Op J18 1x  ·  Westminster School Boat Club
DNS 
-
WES-GRIFFIN169
Op J18 1x  ·  Westminster School Boat Club
DNS 
-
Op MasA 1x
1
TKC-TAYLOR109
Op MasA 1x  ·  Team Keane Sculling School
18:13.1 (1)
2:08.6 /500m
Op MasC 1x
1
AKN-MACKWORTH-PRAED-2110
Op MasC 1x  ·  Auriol Kensington Rowing Club
09:52.5 (1)
08:09.3 (1)
18:01.8 (1)
2:07.3 /500m
2
WRC-HULL111
Op MasC 1x  ·  Wallingford Rowing Club
10:09.7 (2)
08:21.2 (2)
18:30.9 (2)
2:10.7 /500m
Op MasD 1x
1
WRC-KING113
Op MasD 1x  ·  Wallingford Rowing Club
09:52.2 (1)
08:06.5 (2)
17:58.7 (1)
2:06.9 /500m
2
WRC-PEARSON-2115
Op MasD 1x  ·  Wallingford Rowing Club
09:56.5 (2)
08:02.9 (1)
17:59.4 (2)
2:07.0 /500m
3
MAR-THOMAS118
Op MasD 1x  ·  Marlow Rowing Club
10:21.4 (3)
08:44.2 (3)
19:05.6 (3)
2:14.8 /500m
4
MBC-BROWN121
Op MasD 1x  ·  Molesey Boat Club
10:27.8 (4)
08:46.3 (4)
19:14.1 (4)
2:15.8 /500m
5
TWK-STANLEY117
Op MasD 1x  ·  Twickenham Rowing Club
10:38.0 (5)
08:59.2 (5)
19:37.2 (5)
2:18.5 /500m
6
RDG-DAY120
Op MasD 1x  ·  Reading Rowing Club
11:22.2 (6)
09:09.0 (6)
20:31.2 (6)
2:24.8 /500m
CRB-POOLEY112
Op MasD 1x  ·  Crabtree Boat Club
DNS 
-
Richard Shirley114
Op MasD 1x  ·  Molesey Boat Club
DNS 
-
PET-ELLIS116
Op MasD 1x  ·  Peterborough City Rowing Club
DNS 
-
QBC-O'BRIEN119
Op MasD 1x  ·  Quintin Boat Club
DNS 
-
Op J16 1x
1
MHD-IORAS-2173
Op J16 1x  ·  Maidenhead Rowing Club
09:54.5 (1)
08:19.4 (2)
18:13.9 (1)
2:08.7 /500m
2
MHD-BIRD171
Op J16 1x  ·  Maidenhead Rowing Club
10:25.8 (3)
08:06.7 (1)
18:32.5 (2)
2:10.9 /500m
3
SAA-VUJOSEVIC180
Op J16 1x  ·  Star and Arrow Club
10:29.3 (4)
08:32.1 (3)
19:01.4 (3)
2:14.3 /500m
4
MHD-HARLOW172
Op J16 1x  ·  Maidenhead Rowing Club
10:22.8 (2)
08:43.8 (4)
19:06.6 (4)
2:14.9 /500m
5
MHD-LEWIS174
Op J16 1x  ·  Maidenhead Rowing Club
10:31.5 (5)
08:45.6 (5)
19:17.1 (5)
2:16.1 /500m
6
LTU-MCCHESNEY175
Op J16 1x  ·  Latymer Upper School Boat Club
10:46.7 (6)
08:54.7 (7)
19:41.4 (6)
2:19.0 /500m
7
ROS-WALES182
Op J16 1x  ·  Ross Rowing Club
10:47.4 (7)
08:58.1 (8)
19:45.5 (7)
2:19.5 /500m
8
LTU-MERRIMAN177
Op J16 1x  ·  Latymer Upper School Boat Club
10:56.5 (8)
08:53.6 (6)
19:50.1 (8)
2:20.0 /500m
9
LTU-ROWLAND179
Op J16 1x  ·  Latymer Upper School Boat Club
10:59.6 (9)
08:59.0 (9)
19:58.6 (9)
2:21.0 /500m
10
ROS-BILLINGTON181
Op J16 1x  ·  Ross Rowing Club
11:01.5 (10)
09:07.5 (11)
20:09.0 (10)
2:22.2 /500m
11
RAD-TURNBULL192
Op J16 1x  ·  Radley College Boat Club
11:04.6 (11)
09:12.2 (12)
20:16.8 (11)
2:23.2 /500m
12
RAD-RIMMER188
Op J16 1x  ·  Radley College Boat Club
11:13.1 (13)
09:04.9 (10)
20:18.0 (12)
2:23.3 /500m
13
Pangbourne College - Robson185
Op J16 1x  ·  Pangbourne College Boat Club
11:09.7 (12)
09:16.8 (13)
20:26.5 (13)
2:24.3 /500m
14
LTU-MARIOTTI178
Op J16 1x  ·  Latymer Upper School Boat Club
11:24.7 (15)
09:21.6 (14)
20:46.3 (14)
2:26.6 /500m
15
NWK-ROBERTSON193
Op J16 1x  ·  Newark Rowing Club
11:24.1 (14)
09:23.7 (15)
20:47.8 (15)
2:26.8 /500m
16
RDG-ROOFTHOOFT187
Op J16 1x  ·  Reading Rowing Club
11:28.9 (16)
09:48.4 (17)
21:17.3 (16)
2:30.3 /500m
17
ABN-LANGDON191
Op J16 1x  ·  Abingdon Rowing Club
11:53.9 (17)
09:47.8 (16)
21:41.7 (17)
2:33.1 /500m
LTU-CLARKE176
Op J16 1x  ·  Latymer Upper School Boat Club
DNS 
-
LTU-CHRISTIE-MILLER183
Op J16 1x  ·  Latymer Upper School Boat Club
DNS 
-
RAD-JARDINE184
Op J16 1x  ·  Radley College Boat Club
DNS 
-
RAD-TUFNELL186
Op J16 1x  ·  Radley College Boat Club
DNS 
-
HWG-HENRY189
Op J16 1x  ·  Royal Grammar Sch. High Wycombe Boat Club
DNS 
-
RAD-MORTIMER190
Op J16 1x  ·  Radley College Boat Club
DNS 
-
Op MasE 1x
1
WRC-COPHAM194
Op MasE 1x  ·  Wallingford Rowing Club
10:38.4 (2)
08:46.9 (1)
19:25.3 (1)
2:17.1 /500m
2
QBC-AQUILINA197
Op MasE 1x  ·  Quintin Boat Club
10:36.3 (1)
08:55.1 (3)
19:31.4 (2)
2:17.8 /500m
3
WRC-O'DONOHUE196
Op MasE 1x  ·  Wallingford Rowing Club
10:54.7 (5)
08:54.5 (2)
19:49.2 (3)
2:19.9 /500m
4
WRC-WILKINSON198
Op MasE 1x  ·  Wallingford Rowing Club
10:50.0 (4)
09:08.1 (4)
19:58.1 (4)
2:21.0 /500m
5
MAR-ROBERTSON199
Op MasE 1x  ·  Marlow Rowing Club
10:47.2 (3)
09:11.9 (5)
19:59.1 (5)
2:21.1 /500m
TWK-PULLEN195
Op MasE 1x  ·  Twickenham Rowing Club
DNS 
-
W 1x
1
NRC-JOHNSON203
W 1x  ·  Nottingham Rowing Club
10:34.7 (1)
08:56.5 (1)
19:31.2 (1)
2:17.8 /500m
2
SGC-WALTERS200
W 1x  ·  St Georges College Boat Club
10:40.5 (2)
09:01.3 (3)
19:41.8 (2)
2:19.0 /500m
3
Robyn Tallis207
W 1x  ·  Twickenham Rowing Club
11:08.1 (5)
09:02.9 (5)
20:11.0 (3)
2:22.5 /500m
4
Vwaire Obukohwo218
W 1x  ·  Twickenham Rowing Club
11:10.4 (7)
09:00.6 (2)
20:11.0 (3)
2:22.5 /500m
5
HEN-WILLIAMS201
W 1x  ·  Henley Rowing Club
11:00.3 (3)
09:11.9 (8)
20:12.2 (5)
2:22.6 /500m
6
WES-KOHLMAYER215
W 1x  ·  Westminster School Boat Club
11:11.4 (8)
09:01.5 (4)
20:12.9 (6)
2:22.7 /500m
7
MHD-HOLLIS202
W 1x  ·  Maidenhead Rowing Club
11:05.8 (4)
09:10.5 (6)
20:16.3 (7)
2:23.1 /500m
8
NWK-COOPER213
W 1x  ·  Newark Rowing Club
11:08.8 (6)
09:11.8 (7)
20:20.6 (8)
2:23.6 /500m
9
LEA-MINNICH204
W 1x  ·  Lea Rowing Club
11:11.8 (9)
09:18.1 (10)
20:29.9 (9)
2:24.7 /500m
10
Sidnie Greenfield208
W 1x  ·  Twickenham Rowing Club
11:17.7 (10)
09:15.4 (9)
20:33.1 (10)
2:25.1 /500m
11
WSBCG2225
W 1x  ·  Westminster School Boat Club
11:24.9 (13)
09:23.0 (12)
20:47.9 (11)
2:26.8 /500m
12
MAA-ROLFSMAN205
W 1x  ·  Mortlake Anglian & Alpha Boat Club
11:21.9 (11)
09:28.9 (14)
20:50.8 (12)
2:27.2 /500m
13
MAA-SACRE206
W 1x  ·  Mortlake Anglian & Alpha Boat Club
11:23.0 (12)
09:28.3 (13)
20:51.3 (13)
2:27.2 /500m
14
ABN-SYKES217
W 1x  ·  Abingdon Rowing Club
11:46.9 (15)
09:21.0 (11)
21:07.9 (14)
2:29.2 /500m
15
GUI-JOHNSON212
W 1x  ·  Guildford Rowing Club
11:30.4 (14)
09:45.4 (17)
21:15.8 (15)
2:30.1 /500m
16
Cassini592
W 1x  ·  Mortlake Anglian & Alpha BC
21:30.2 (16)
2:31.8 /500m
17
TUN-HALLETT219
W 1x  ·  Taunton Rowing Club
12:01.5 (17)
09:43.2 (16)
21:44.7 (17)
2:33.5 /500m
18
WSBCG3223
W 1x  ·  Westminster School Boat Club
12:11.6 (20)
09:37.4 (15)
21:49.0 (18)
2:34.0 /500m
19
GUI-STEVENSON221
W 1x  ·  Guildford Rowing Club
11:53.1 (16)
09:59.6 (21)
21:52.7 (19)
2:34.4 /500m
20
GUI-MARSHALL214
W 1x  ·  Guildford Rowing Club
12:10.8 (19)
09:53.3 (18)
22:04.1 (20)
2:35.8 /500m
21
aoife keane224
W 1x  ·  Twickenham Rowing Club
12:26.7 (21)
09:54.9 (20)
22:21.6 (21)
2:37.8 /500m
22
SGC-WALTER-2211
W 1x  ·  St Georges College Boat Club
12:10.7 (18)
10:11.3 (22)
22:22.0 (22)
2:37.9 /500m
23
RDG-PAPAVERGOS220
W 1x  ·  Reading Rowing Club
12:36.6 (23)
09:54.7 (19)
22:31.3 (23)
2:39.0 /500m
24
GUI-GRAY216
W 1x  ·  Guildford Rowing Club
12:29.4 (22)
10:14.5 (23)
22:43.9 (24)
2:40.5 /500m
25
TWK-JANI222
W 1x  ·  Twickenham Rowing Club
14:12.7 (24)
11:06.3 (24)
25:19.0 (25)
2:58.7 /500m
HIN-FOSTER209
W 1x  ·  Hinksey Sculling School
DNS 
-
NRC-HICKEN210
W 1x  ·  Nottingham Rowing Club
DNS 
-
Op MasF 1x
1
QBC-HARRISON226
Op MasF 1x  ·  Quintin Boat Club
10:48.5 (1)
08:47.2 (1)
19:35.7 (1)
2:18.3 /500m
2
HLS-RUDKIN227
Op MasF 1x  ·  Hollowell Scullers
11:08.0 (2)
09:30.5 (3)
20:38.5 (2)
2:25.7 /500m
3
QBC-MEANEY228
Op MasF 1x  ·  Quintin Boat Club
11:35.3 (3)
09:24.7 (2)
21:00.0 (3)
2:28.2 /500m
4
LEA-MATHER229
Op MasF 1x  ·  Lea Rowing Club
12:11.8 (4)
09:54.8 (4)
22:06.6 (4)
2:36.1 /500m
W J17 1x
1
WRC-TURNER-FRICK244
W J17 1x  ·  Wallingford Rowing Club
10:40.9 (1)
08:59.0 (2)
19:39.9 (1)
2:18.8 /500m
2
WRC-GRACE246
W J17 1x  ·  Wallingford Rowing Club
10:41.7 (2)
08:58.5 (1)
19:40.2 (2)
2:18.8 /500m
3
MHD-SELLERS243
W J17 1x  ·  Maidenhead Rowing Club
11:08.2 (6)
09:08.3 (4)
20:16.5 (3)
2:23.1 /500m
4
LTU-HUNT-DAVIS235
W J17 1x  ·  Latymer Upper School Boat Club
11:01.1 (3)
09:16.1 (5)
20:17.2 (4)
2:23.2 /500m
5
EMA - MCAULIFFE234
W J17 1x  ·  Emanuel School Boat Club
11:16.8 (10)
09:06.2 (3)
20:23.0 (5)
2:23.9 /500m
6
NWK-SHAW259
W J17 1x  ·  Newark Rowing Club
11:05.9 (4)
09:24.8 (8)
20:30.7 (6)
2:24.8 /500m
7
HED-FENNELL233
W J17 1x  ·  Headington School Oxford Boat Club
11:11.2 (7)
09:20.3 (7)
20:31.5 (7)
2:24.9 /500m
8
WRC-SHARP241
W J17 1x  ·  Wallingford Rowing Club
11:12.7 (9)
09:25.5 (9)
20:38.2 (8)
2:25.7 /500m
9
HED-ROSSINGTON231
W J17 1x  ·  Headington School Oxford Boat Club
11:12.4 (8)
09:26.5 (11)
20:38.9 (9)
2:25.8 /500m
10
ROS-HOWE247
W J17 1x  ·  Ross Rowing Club
11:07.0 (5)
09:36.3 (18)
20:43.3 (10)
2:26.3 /500m
11
NWK-KANE260
W J17 1x  ·  Newark Rowing Club
11:31.2 (15)
09:16.3 (6)
20:47.5 (11)
2:26.8 /500m
12
HEN-NAVE255
W J17 1x  ·  Henley Rowing Club
20:49.3 (12)
2:27.0 /500m
13
NWK-ARCHER DYTCH258
W J17 1x  ·  Newark Rowing Club
11:24.0 (13)
09:26.1 (10)
20:50.1 (13)
2:27.1 /500m
14
ROS-BRODHOLT257
W J17 1x  ·  Ross Rowing Club
11:19.3 (11)
09:32.0 (13)
20:51.3 (14)
2:27.2 /500m
15
LTU-RIJKSE237
W J17 1x  ·  Latymer Upper School Boat Club
11:25.0 (14)
09:28.9 (12)
20:53.9 (15)
2:27.5 /500m
16
EXE-MURPHY265
W J17 1x  ·  Exeter Rowing Club Ltd
11:20.8 (12)
09:34.3 (15)
20:55.1 (16)
2:27.7 /500m
17
LTU-KRIVDINA245
W J17 1x  ·  Latymer Upper School Boat Club
11:39.0 (17)
09:35.5 (17)
21:14.5 (17)
2:29.9 /500m
18
HEN-POLLARD232
W J17 1x  ·  Henley Rowing Club
11:45.4 (18)
09:33.0 (14)
21:18.4 (18)
2:30.4 /500m
19
TWK-WILSON262
W J17 1x  ·  Twickenham Rowing Club
11:49.3 (20)
09:44.5 (19)
21:33.8 (19)
2:32.2 /500m
20
WRC-BURDESS249
W J17 1x  ·  Wallingford Rowing Club
11:37.2 (16)
09:59.6 (25)
21:36.8 (20)
2:32.6 /500m
21
LTU-BELL251
W J17 1x  ·  Latymer Upper School Boat Club
11:48.0 (19)
09:57.8 (24)
21:45.8 (21)
2:33.6 /500m
22
LTU-BULLOCK252
W J17 1x  ·  Latymer Upper School Boat Club
11:53.1 (22)
09:57.3 (23)
21:50.4 (22)
2:34.2 /500m
23
LTU-GOOCH240
W J17 1x  ·  Latymer Upper School Boat Club
12:00.9 (23)
09:53.3 (21)
21:54.2 (23)
2:34.6 /500m
24
HEN-ROULLIER236
W J17 1x  ·  Henley Rowing Club
12:07.4 (24)
09:53.5 (22)
22:00.9 (24)
2:35.4 /500m
25
LTU-GREEN264
W J17 1x  ·  Latymer Upper School Boat Club
12:15.0 (25)
09:45.9 (20)
22:00.9 (24)
2:35.4 /500m
26
RDG-LAZENBY248
W J17 1x  ·  Reading Rowing Club
11:50.8 (21)
10:10.8 (26)
22:01.6 (26)
2:35.5 /500m
27
RDG-BLUNT261
W J17 1x  ·  Reading Rowing Club
12:16.0 (26)
10:25.5 (27)
22:41.5 (27)
2:40.2 /500m
HED-MARTIN230
W J17 1x  ·  Headington School Oxford Boat Club
DNS 
-
HED-MATTOCKS238
W J17 1x  ·  Headington School Oxford Boat Club
DNS 
-
HEN-SMITH239
W J17 1x  ·  Henley Rowing Club
DNS 
-
HED-JEANS242
W J17 1x  ·  Headington School Oxford Boat Club
DNS 
-
HEN-FULFORD-DOBSON250
W J17 1x  ·  Henley Rowing Club
DNS 
-
HEN-ELSTONE253
W J17 1x  ·  Henley Rowing Club
DNS 
-
HEN-WILSON254
W J17 1x  ·  Henley Rowing Club
DNS 
-
RDG-POTTER263
W J17 1x  ·  Reading Rowing Club
DNS 
-
HEN-SEGRT256
W J17 1x  ·  Henley Rowing Club
09:34.8 (16)
No Start Time 
-
Op MasG 1x
1
LEA-GREEN266
Op MasG 1x  ·  Lea Rowing Club
13:10.3 (1)
10:44.7 (1)
23:55.0 (1)
2:48.8 /500m
Op MasH 1x
1
QBC-BISHOP267
Op MasH 1x  ·  Quintin Boat Club
10:40.5 (1)
08:52.1 (1)
19:32.6 (1)
2:18.0 /500m
Bob Gullett268
Op MasH 1x  ·  Upper Thames Rowing Club
DNS 
-
Op MasI 1x
1
WRC-MORRIS269
Op MasI 1x  ·  Wallingford Rowing Club
11:26.4 (1)
09:28.1 (1)
20:54.5 (1)
2:27.6 /500m

DNS = Did not Start,   DNF = Did not Finish,   DQ = Disqualified
Timing with RaceClocker.com