Henley LD Sculls - Div 2
3000 m Rowing
Time trial
Saturday 10 Nov '18, 13:00
Web site
Share
View
Details
Auto scroll
Grouping
By category
Name
Result
Speed
J18.4x-
1
st
HEN-TAYLOR-2
301
J18.4x-
·
Henley Rowing Club
11:35.5
0.0
(1)
1:55.9
/500m
2
nd
WRC-FRANCIS-2
302
J18.4x-
·
Wallingford Rowing Club
11:39.3
+3.8
(2)
1:56.6
/500m
3
rd
WRC-SUMNER
305
J18.4x-
·
Wallingford Rowing Club
12:05.0
+29.5
(3)
2:00.8
/500m
4
th
DUL-RAHMAN
304
J18.4x-
·
Dulwich College Boat Club
12:12.5
+37.0
(4)
2:02.1
/500m
5
th
GUI-RECKORD
306
J18.4x-
·
Guildford Rowing Club
12:33.0
+57.5
(5)
2:05.5
/500m
HWG-MARTIN
303
J18.4x-
·
Royal Grammar Sch. High Wycombe Boat Club
DNS
-
MasB.4x-
1
st
HEN-JACOB
307
MasB.4x-
·
Henley Rowing Club
11:45.2
0.0
(1)
1:57.5
/500m
ROS-BALL
308
MasB.4x-
·
Ross Rowing Club
DNS
-
W.4x- Band 1
1
st
HEN-BROWN
309
W.4x- Band 1
·
Henley Rowing Club
12:26.5
0.0
(1)
2:04.4
/500m
2
nd
HEN-FLETCHER
311
W.4x- Band 1
·
Henley Rowing Club
12:49.6
+23.1
(2)
2:08.3
/500m
3
rd
ROS-LOWN-2
310
W.4x- Band 1
·
Ross Rowing Club
12:55.2
+28.7
(3)
2:09.2
/500m
W.4x- Band 2
1
st
SHO-UTTING
314
W.4x- Band 2
·
Shoreham Rowing Club
13:41.8
0.0
(1)
2:17.0
/500m
2
nd
MAR-FURNISS
315
W.4x- Band 2
·
Marlow Rowing Club
14:01.5
+19.7
(2)
2:20.3
/500m
3
rd
GUI-JOHNSON
312
W.4x- Band 2
·
Guildford Rowing Club
14:04.1
+22.3
(3)
2:20.7
/500m
4
th
HEN-BROWN-2
313
W.4x- Band 2
·
Henley Rowing Club
14:40.9
+59.1
(4)
2:26.8
/500m
5
th
ROS-EDWARDS
316
W.4x- Band 2
·
Ross Rowing Club
16:11.6
+2:29.8
(5)
2:41.9
/500m
W.J16.4x-
1
st
WRC-WHITE
317
W.J16.4x-
·
Wallingford Rowing Club
12:50.1
0.0
(1)
2:08.3
/500m
2
nd
MAR-RUINET
320
W.J16.4x-
·
Marlow Rowing Club
13:08.9
+18.8
(2)
2:11.5
/500m
3
rd
HEN-WILSON
318
W.J16.4x-
·
Henley Rowing Club
14:02.4
+1:12.3
(3)
2:20.4
/500m
4
th
EVE-ROBBINS
321
W.J16.4x-
·
Evesham Rowing Club
14:14.0
+1:23.9
(4)
2:22.3
/500m
5
th
WRC-ROBSON
319
W.J16.4x-
·
Wallingford Rowing Club
14:22.0
+1:31.9
(5)
2:23.7
/500m
6
th
EVE-BRADLEY
325
W.J16.4x-
·
Evesham Rowing Club
14:50.0
+1:59.9
(6)
2:28.3
/500m
7
th
MAR-GORDON
322
W.J16.4x-
·
Marlow Rowing Club
14:53.2
+2:03.1
(7)
2:28.9
/500m
8
th
GUI-HICKMAN
324
W.J16.4x-
·
Guildford Rowing Club
16:27.3
+3:37.2
(8)
2:44.6
/500m
9
th
WJ16 Dev 4x
326
W.J16.4x-
·
American School In London Boat Club
18:52.3
+6:02.2
(9)
3:08.7
/500m
ASL-LUENEBURGER
323
W.J16.4x-
·
American School In London Boat Club
DNS
-
MasF/G.4x- Hcap
1
st
UTC-HOWELL (F)
327
MasF/G.4x- Hcap
·
Upper Thames Rowing Club
12:35.6
0.0
(1)
2:05.9
/500m
2
nd
UTC-WALLER (G)
328
MasF/G.4x- Hcap
·
Upper Thames Rowing Club
15:24.2
+2:48.6
(2)
2:34.0
/500m
W.J15.4x+
1
st
HEN-ROULLIER
329
W.J15.4x+
·
Henley Rowing Club
13:50.5
0.0
(1)
2:18.4
/500m
2
nd
MAR-HAMILTON
332
W.J15.4x+
·
Marlow Rowing Club
14:17.7
+27.2
(2)
2:23.0
/500m
3
rd
MAR-BURNS
338
W.J15.4x+
·
Marlow Rowing Club
14:23.1
+32.6
(3)
2:23.9
/500m
4
th
GUI-BODDINGTON
330
W.J15.4x+
·
Guildford Rowing Club
14:49.8
+59.3
(4)
2:28.3
/500m
5
th
Leigh
333
W.J15.4x+
·
Sir William Perkins's School Rowing Club
15:17.6
+1:27.1
(5)
2:32.9
/500m
6
th
SUA-ELSTONE
331
W.J15.4x+
·
Stratford-upon-Avon Boat Club
15:40.1
+1:49.6
(6)
2:36.7
/500m
7
th
WRC-JAMES
335
W.J15.4x+
·
Wallingford Rowing Club
15:42.0
+1:51.5
(7)
2:37.0
/500m
8
th
WRC-WATSON
337
W.J15.4x+
·
Wallingford Rowing Club
16:25.4
+2:34.9
(8)
2:44.2
/500m
9
th
WJ15 4x+
343
W.J15.4x+
·
American School In London Boat Club
16:25.6
+2:35.1
(9)
2:44.3
/500m
10
th
Atwal
340
W.J15.4x+
·
Sir William Perkins's School Rowing Club
16:37.8
+2:47.3
(10)
2:46.3
/500m
11
th
GUI-RENNIE
341
W.J15.4x+
·
Guildford Rowing Club
17:17.9
+3:27.4
(11)
2:53.0
/500m
12
th
SYD-TOOKEY
342
W.J15.4x+
·
Sydenham High School
17:29.8
+3:39.3
(12)
2:55.0
/500m
LTU-A
334
W.J15.4x+
·
Latymer Upper School Boat Club
DNS
-
LTU-B
336
W.J15.4x+
·
Latymer Upper School Boat Club
DNS
-
LTU-C
339
W.J15.4x+
·
Latymer Upper School Boat Club
DNS
-
J14.4x+
1
st
GUI-GILBERT
344
J14.4x+
·
Guildford Rowing Club
14:55.5
0.0
(1)
2:29.3
/500m
2
nd
HEN-SZWEDA
346
J14.4x+
·
Henley Rowing Club
15:16.5
+21.0
(2)
2:32.8
/500m
3
rd
SUA-BEATTIE
345
J14.4x+
·
Stratford-upon-Avon Boat Club
15:33.9
+38.4
(3)
2:35.7
/500m
4
th
MAR-LEMONIATIS
354
J14.4x+
·
Marlow Rowing Club
16:09.5
+1:14.0
(4)
2:41.6
/500m
5
th
HWG-SHAH
348
J14.4x+
·
Royal Grammar Sch. High Wycombe Boat Club
16:26.1
+1:30.6
(5)
2:44.4
/500m
6
th
HWG-WOLFF
350
J14.4x+
·
Royal Grammar Sch. High Wycombe Boat Club
16:37.6
+1:42.1
(6)
2:46.3
/500m
7
th
SUA-PERKINS
347
J14.4x+
·
Stratford-upon-Avon Boat Club
16:51.7
+1:56.2
(7)
2:48.6
/500m
8
th
HWG-BENCH
352
J14.4x+
·
Royal Grammar Sch. High Wycombe Boat Club
20:05.3
+5:09.8
(8)
3:20.9
/500m
9
th
HEN-GIRET
349
J14.4x+
·
Henley Rowing Club
25:01.1
+10:05.6
(9)
4:10.2
/500m
DUL-KONIJENBURG
351
J14.4x+
·
Dulwich College Boat Club
DNS
-
DUL-POPOFF
353
J14.4x+
·
Dulwich College Boat Club
DNS
-
2x Band 1
1
st
UTC-FOSTER
355
2x Band 1
·
Upper Thames Rowing Club
12:35.3
0.0
(1)
2:05.9
/500m
2x Band 2
1
st
RAD-BOWLES
357
2x Band 2
·
Radley College Boat Club
12:58.9
0.0
(1)
2:09.8
/500m
2
nd
GLB-KASZAS
359
2x Band 2
·
Globe Rowing Club
13:45.0
+46.1
(2)
2:17.5
/500m
3
rd
ROS-BOON
360
2x Band 2
·
Ross Rowing Club
14:34.5
+1:35.6
(3)
2:25.8
/500m
4
th
ROS-AUBREY-2
356
2x Band 2
·
Ross Rowing Club
14:45.9
+1:47.0
(4)
2:27.7
/500m
ROS-STURGESS
358
2x Band 2
·
Ross Rowing Club
DNS
-
W.J18.2x
1
st
HEN-WILLIAMS
362
W.J18.2x
·
Henley Rowing Club
14:11.3
0.0
(1)
2:21.9
/500m
2
nd
ASL-LAMBDEN
370
W.J18.2x
·
American School In London Boat Club
14:20.1
+8.8
(2)
2:23.4
/500m
3
rd
HEN-BERRY
371
W.J18.2x
·
Henley Rowing Club
14:22.9
+11.6
(3)
2:23.8
/500m
4
th
HEN-SEGRT
366
W.J18.2x
·
Henley Rowing Club
14:36.4
+25.1
(4)
2:26.1
/500m
5
th
SWP-LWax
365
W.J18.2x
·
Sir William Perkins's School Rowing Club
14:37.3
+26.0
(5)
2:26.2
/500m
6
th
QAS-GREEN
372
W.J18.2x
·
Queen Anne's Boat Club
14:39.2
+27.9
(6)
2:26.5
/500m
7
th
SWP-AYOADE-2
361
W.J18.2x
·
Sir William Perkins's School Rowing Club
14:41.3
+30.0
(7)
2:26.9
/500m
8
th
GLB-ATKINSON-2
378
W.J18.2x
·
Globe Rowing Club
14:56.5
+45.2
(8)
2:29.4
/500m
9
th
QAS-WEBB
367
W.J18.2x
·
Queen Anne's Boat Club
15:14.2
+1:02.9
(9)
2:32.4
/500m
10
th
WRC-WILKINSON
368
W.J18.2x
·
Wallingford Rowing Club
15:15.7
+1:04.4
(10)
2:32.6
/500m
11
th
GLB-SCHOMBERG
373
W.J18.2x
·
Globe Rowing Club
15:16.4
+1:05.1
(11)
2:32.7
/500m
12
th
ASL-BAKE
375
W.J18.2x
·
American School In London Boat Club
15:18.3
+1:07.0
(12)
2:33.1
/500m
13
th
ASL-ZALT
377
W.J18.2x
·
American School In London Boat Club
15:47.2
+1:35.9
(13)
2:37.9
/500m
14
th
WRG-LITTLE-2
376
W.J18.2x
·
Royal Grammar School Worcester Boat Club
15:57.7
+1:46.4
(14)
2:39.6
/500m
15
th
WRG-MORTIMER
374
W.J18.2x
·
Royal Grammar School Worcester Boat Club
16:09.2
+1:57.9
(15)
2:41.5
/500m
16
th
ASL-BENAMI NARASIMHAN
379
W.J18.2x
·
American School In London Boat Club
16:26.9
+2:15.6
(16)
2:44.5
/500m
17
th
SHS-PHELAN-2
380
W.J18.2x
·
Shanklin Sandown Rowing Club
16:51.8
+2:40.5
(17)
2:48.6
/500m
18
th
SYD-MELLAH
381
W.J18.2x
·
Sydenham High School
17:30.9
+3:19.6
(18)
2:55.2
/500m
19
th
ASL WJ18 Dev 2x
382
W.J18.2x
·
American School In London Boat Club
19:29.6
+5:18.3
(19)
3:14.9
/500m
SWP-LINNEY-2
363
W.J18.2x
·
Sir William Perkins's School Rowing Club
DNS
-
HEN-UNDERWOOD-2
364
W.J18.2x
·
Henley Rowing Club
DNS
-
SWP-SADETOLA
369
W.J18.2x
·
Sir William Perkins's School Rowing Club
DNS
-
SYD-ORTIZ MERZWEILER
383
W.J18.2x
·
Sydenham High School
DNS
-
W.MasA/B.2x Hcap
1
st
UTC-BROOKS (B)
385
W.MasA/B.2x Hcap
·
Upper Thames Rowing Club
14:19.6
0.0
(1)
2:23.3
/500m
2
nd
HEN-HAMAND-2 (A)
384
W.MasA/B.2x Hcap
·
Henley Rowing Club
15:10.3
+50.7
(2)
2:31.7
/500m
W.MasC.2x
1
st
MHD SW - MARTI
386
W.MasC.2x
·
Maidenhead Rowing Club
13:43.6
0.0
(1)
2:17.3
/500m
2
nd
WRC-SHARMA
387
W.MasC.2x
·
Wallingford Rowing Club
14:38.1
+54.5
(2)
2:26.4
/500m
HEN-CRYER
388
W.MasC.2x
·
Henley Rowing Club
DNS
-
J16.2x
1
st
WYJ-LOCH-2
392
J16.2x
·
Wycliffe Junior Rowing Club
12:45.2
0.0
(1)
2:07.5
/500m
2
nd
HWG-PARTINGTON
391
J16.2x
·
Royal Grammar Sch. High Wycombe Boat Club
12:59.8
+14.6
(2)
2:10.0
/500m
3
rd
WRG-LARKIN-3
393
J16.2x
·
Royal Grammar School Worcester Boat Club
13:04.0
+18.8
(3)
2:10.7
/500m
4
th
WRC-BARLOW
390
J16.2x
·
Wallingford Rowing Club
13:18.9
+33.7
(4)
2:13.2
/500m
5
th
RDG-WILLIAMS
406
J16.2x
·
Reading Rowing Club
13:24.9
+39.7
(5)
2:14.2
/500m
6
th
RDG-DEAS
404
J16.2x
·
Reading Rowing Club
13:27.7
+42.5
(6)
2:14.6
/500m
7
th
Smith
398
J16.2x
·
Dulwich College Boat Club
13:27.9
+42.7
(7)
2:14.7
/500m
8
th
ROS-ROBERTS-2
395
J16.2x
·
Ross Rowing Club
13:31.1
+45.9
(8)
2:15.2
/500m
9
th
Bichard-2
401
J16.2x
·
Dulwich College Boat Club
13:32.3
+47.1
(9)
2:15.4
/500m
10
th
WYJ-VAN DER LINDEN-2
389
J16.2x
·
Wycliffe Junior Rowing Club
13:41.5
+56.3
(10)
2:16.9
/500m
11
th
ASL-HANSEN-2
399
J16.2x
·
American School In London Boat Club
13:44.4
+59.2
(11)
2:17.4
/500m
12
th
LTU-ORTON
396
J16.2x
·
Latymer Upper School Boat Club
14:00.9
+1:15.7
(12)
2:20.2
/500m
13
th
Oakeley-2
403
J16.2x
·
Dulwich College Boat Club
14:05.5
+1:20.3
(13)
2:20.9
/500m
14
th
Butland
394
J16.2x
·
Dulwich College Boat Club
14:12.4
+1:27.2
(14)
2:22.1
/500m
15
th
RAD-Robertson
402
J16.2x
·
Radley College Boat Club
14:14.9
+1:29.7
(15)
2:22.5
/500m
16
th
ASL-YARDLEY
397
J16.2x
·
American School In London Boat Club
14:17.6
+1:32.4
(16)
2:22.9
/500m
17
th
RAD-PEARSON
407
J16.2x
·
Radley College Boat Club
14:20.2
+1:35.0
(17)
2:23.4
/500m
18
th
EVE-HILL
400
J16.2x
·
Evesham Rowing Club
14:39.4
+1:54.2
(18)
2:26.6
/500m
19
th
WRC-Brinson Watson
405
J16.2x
·
Wallingford Rowing Club
14:52.4
+2:07.2
(19)
2:28.7
/500m
J15.2x
1
st
SHS-HORRIX-2
408
J15.2x
·
Shanklin Sandown Rowing Club
13:06.9
0.0
(1)
2:11.2
/500m
2
nd
ROS-BILLINGTON
409
J15.2x
·
Ross Rowing Club
13:31.4
+24.5
(2)
2:15.2
/500m
3
rd
HEN-OLDHAM
413
J15.2x
·
Henley Rowing Club
13:34.4
+27.5
(3)
2:15.7
/500m
4
th
HEN-DAL LAGO
411
J15.2x
·
Henley Rowing Club
13:51.6
+44.7
(4)
2:18.6
/500m
5
th
SUA-HODGSON
410
J15.2x
·
Stratford-upon-Avon Boat Club
14:25.3
+1:18.4
(5)
2:24.2
/500m
6
th
WRC-bowen
414
J15.2x
·
Wallingford Rowing Club
14:28.2
+1:21.3
(6)
2:24.7
/500m
7
th
J15 Dev 2x
415
J15.2x
·
American School In London Boat Club
21:50.1
+8:43.2
(7)
3:38.4
/500m
RDH-CHILTON
412
J15.2x
·
Radnor House School Rowing Club
DNS
-
J18.1x
1
st
SAA-EILERS
418
J18.1x
·
Star and Arrow Club
12:18.3
0.0
(1)
2:03.1
/500m
2
nd
SAA-MILNE
452
J18.1x
·
Star and Arrow Club
12:21.3
+3.0
(2)
2:03.6
/500m
3
rd
SAA-MURPHY
416
J18.1x
·
Star and Arrow Club
12:41.9
+23.6
(3)
2:07.0
/500m
4
th
HEN-O'CONNOR
427
J18.1x
·
Henley Rowing Club
12:43.3
+25.0
(4)
2:07.2
/500m
5
th
LTU-NEWTON
428
J18.1x
·
Latymer Upper School Boat Club
12:48.7
+30.4
(5)
2:08.1
/500m
6
th
SAA-WILLIS
420
J18.1x
·
Star and Arrow Club
12:49.2
+30.9
(6)
2:08.2
/500m
7
th
SAA-BRIGGS
424
J18.1x
·
Star and Arrow Club
12:52.0
+33.7
(7)
2:08.7
/500m
8
th
HEN-TAYLOR
425
J18.1x
·
Henley Rowing Club
12:54.6
+36.3
(8)
2:09.1
/500m
9
th
HEN-LONG
417
J18.1x
·
Henley Rowing Club
12:54.9
+36.6
(9)
2:09.1
/500m
10
th
SAA-PIKELIS
426
J18.1x
·
Star and Arrow Club
12:55.1
+36.8
(10)
2:09.2
/500m
11
th
RAD-RAWLINSON
444
J18.1x
·
Radley College Boat Club
12:55.1
+36.8
(10)
2:09.2
/500m
12
th
HEN-SWINBURN
429
J18.1x
·
Henley Rowing Club
12:55.8
+37.5
(12)
2:09.3
/500m
13
th
SAA-HUGHES
433
J18.1x
·
Star and Arrow Club
12:56.7
+38.4
(13)
2:09.5
/500m
14
th
LTU-MORGAN
432
J18.1x
·
Latymer Upper School Boat Club
12:57.4
+39.1
(14)
2:09.6
/500m
15
th
HEN-ISSA
419
J18.1x
·
Henley Rowing Club
12:58.0
+39.7
(15)
2:09.7
/500m
16
th
SAA-DEVEREUX
422
J18.1x
·
Star and Arrow Club
12:59.4
+41.1
(16)
2:09.9
/500m
17
th
HEN-MARSHALL
421
J18.1x
·
Henley Rowing Club
12:59.8
+41.5
(17)
2:10.0
/500m
18
th
HWG-HINVES
434
J18.1x
·
Royal Grammar Sch. High Wycombe Boat Club
13:00.9
+42.6
(18)
2:10.2
/500m
19
th
RAD-MILES
465
J18.1x
·
Radley College Boat Club
13:03.2
+44.9
(19)
2:10.5
/500m
20
th
RAD-GEARING
476
J18.1x
·
Radley College Boat Club
13:04.9
+46.6
(20)
2:10.8
/500m
21
th
DUL-WOLFF
459
J18.1x
·
Dulwich College Boat Club
13:08.6
+50.3
(21)
2:11.4
/500m
22
th
SAA-HOESELBARTH
430
J18.1x
·
Star and Arrow Club
13:12.1
+53.8
(22)
2:12.0
/500m
23
th
RAD-METCALF
441
J18.1x
·
Radley College Boat Club
13:13.3
+55.0
(23)
2:12.2
/500m
24
th
ASL-MORAN-2
446
J18.1x
·
American School In London Boat Club
13:13.6
+55.3
(24)
2:12.3
/500m
25
th
RDH-GHATTAS
443
J18.1x
·
Radnor House School Rowing Club
13:15.3
+57.0
(25)
2:12.6
/500m
26
th
HWG-HUNTLEY
440
J18.1x
·
Royal Grammar Sch. High Wycombe Boat Club
13:16.5
+58.2
(26)
2:12.8
/500m
27
th
RAD-NELSON
477
J18.1x
·
Radley College Boat Club
13:16.6
+58.3
(27)
2:12.8
/500m
28
th
GLB-HUGHES
436
J18.1x
·
Globe Rowing Club
13:17.5
+59.2
(28)
2:12.9
/500m
29
th
RDG-PRATT
437
J18.1x
·
Reading Rowing Club
13:18.9
+1:00.6
(29)
2:13.2
/500m
30
th
DUL-CAULFIELD
463
J18.1x
·
Dulwich College Boat Club
13:19.2
+1:00.9
(30)
2:13.2
/500m
31
th
RAD-SENIOR
470
J18.1x
·
Radley College Boat Club
13:19.3
+1:01.0
(31)
2:13.2
/500m
32
th
HEN-BEATTIE
438
J18.1x
·
Henley Rowing Club
13:19.8
+1:01.5
(32)
2:13.3
/500m
33
th
LTU-DIMOND-BROWN
439
J18.1x
·
Latymer Upper School Boat Club
13:20.2
+1:01.9
(33)
2:13.4
/500m
34
th
RAD-NIELSEN
481
J18.1x
·
Radley College Boat Club
13:22.5
+1:04.2
(34)
2:13.8
/500m
35
th
DUL-THOMAS
478
J18.1x
·
Dulwich College Boat Club
13:22.8
+1:04.5
(35)
2:13.8
/500m
36
th
HEN-TURNELL
431
J18.1x
·
Henley Rowing Club
13:22.9
+1:04.6
(36)
2:13.8
/500m
37
th
LTU-TAJEDDIN
451
J18.1x
·
Latymer Upper School Boat Club
13:22.9
+1:04.6
(36)
2:13.8
/500m
38
th
LTU-DE MEEÛS D'ARGENTEUIL
447
J18.1x
·
Latymer Upper School Boat Club
13:28.6
+1:10.3
(38)
2:14.8
/500m
39
th
LTU-HARRISON
453
J18.1x
·
Latymer Upper School Boat Club
13:28.6
+1:10.3
(38)
2:14.8
/500m
40
th
RAD-GOSCHEN
482
J18.1x
·
Radley College Boat Club
13:28.7
+1:10.4
(40)
2:14.8
/500m
41
th
RAD-RAE SMITH
456
J18.1x
·
Radley College Boat Club
13:29.7
+1:11.4
(41)
2:15.0
/500m
42
th
RAD-REYNISH
474
J18.1x
·
Radley College Boat Club
13:32.1
+1:13.8
(42)
2:15.4
/500m
43
th
RAD-HAWKINS
468
J18.1x
·
Radley College Boat Club
13:36.1
+1:17.8
(43)
2:16.0
/500m
44
th
WRG-WALKER
450
J18.1x
·
Royal Grammar School Worcester Boat Club
13:36.4
+1:18.1
(44)
2:16.1
/500m
45
th
RAD-DENTON
448
J18.1x
·
Radley College Boat Club
13:38.1
+1:19.8
(45)
2:16.4
/500m
46
th
DUL-ROBINSON
469
J18.1x
·
Dulwich College Boat Club
13:40.9
+1:22.6
(46)
2:16.8
/500m
47
th
ASL-WILKIN
442
J18.1x
·
American School In London Boat Club
13:42.4
+1:24.1
(47)
2:17.1
/500m
48
th
LTU-MORLEY
449
J18.1x
·
Latymer Upper School Boat Club
13:44.0
+1:25.7
(48)
2:17.3
/500m
49
th
KES-HODSON
461
J18.1x
·
King Edward VI School Boat Club
13:45.2
+1:26.9
(49)
2:17.5
/500m
50
th
ORA-TRITTON-2
483
J18.1x
·
Oratory School Boat Club
13:49.0
+1:30.7
(50)
2:18.2
/500m
51
th
RYS-FINDLAY
489
J18.1x
·
Ryde School Boat Club
13:49.4
+1:31.1
(51)
2:18.2
/500m
52
th
LTU-DITCHL
445
J18.1x
·
Latymer Upper School Boat Club
13:51.5
+1:33.2
(52)
2:18.6
/500m
53
th
RDH-SHARP
467
J18.1x
·
Radnor House School Rowing Club
13:53.7
+1:35.4
(53)
2:19.0
/500m
54
th
LTU-OESTERGAARD
480
J18.1x
·
Latymer Upper School Boat Club
13:54.4
+1:36.1
(54)
2:19.1
/500m
55
th
RAD-MARTIN
473
J18.1x
·
Radley College Boat Club
14:00.6
+1:42.3
(55)
2:20.1
/500m
56
th
RAD-GISSEN
471
J18.1x
·
Radley College Boat Club
14:02.1
+1:43.8
(56)
2:20.4
/500m
57
th
RYS-COULSON
484
J18.1x
·
Ryde School Boat Club
14:02.4
+1:44.1
(57)
2:20.4
/500m
58
th
RAD-REDLEY
487
J18.1x
·
Radley College Boat Club
14:02.6
+1:44.3
(58)
2:20.4
/500m
59
th
ASL-BEN-GACEM
492
J18.1x
·
American School In London Boat Club
14:03.1
+1:44.8
(59)
2:20.5
/500m
60
th
SHO-CHARD
472
J18.1x
·
Shoreham Rowing Club
14:04.8
+1:46.5
(60)
2:20.8
/500m
61
th
WRG-BEASLEY
464
J18.1x
·
Royal Grammar School Worcester Boat Club
14:14.6
+1:56.3
(61)
2:22.4
/500m
62
th
WRG-SMITH
466
J18.1x
·
Royal Grammar School Worcester Boat Club
14:14.6
+1:56.3
(61)
2:22.4
/500m
63
th
WRG-CHAPLIN
485
J18.1x
·
Royal Grammar School Worcester Boat Club
14:19.2
+2:00.9
(63)
2:23.2
/500m
64
th
RAD-GIUSEPPETTI 2
460
J18.1x
·
Radley College Boat Club
14:26.4
+2:08.1
(64)
2:24.4
/500m
65
th
RAD-ASHFORTH-POOK
479
J18.1x
·
Radley College Boat Club
14:30.3
+2:12.0
(65)
2:25.1
/500m
66
th
SUA-FLAMBERT
475
J18.1x
·
Stratford-upon-Avon Boat Club
14:38.8
+2:20.5
(66)
2:26.5
/500m
67
th
WRG-JARVIS
462
J18.1x
·
Royal Grammar School Worcester Boat Club
14:40.1
+2:21.8
(67)
2:26.7
/500m
68
th
BED-BROWN
486
J18.1x
·
Bedford Rowing Club
14:49.9
+2:31.6
(68)
2:28.3
/500m
69
th
RAD-LAM-2
458
J18.1x
·
Radley College Boat Club
14:51.6
+2:33.3
(69)
2:28.6
/500m
70
th
RAD-OVEY
490
J18.1x
·
Radley College Boat Club
14:54.6
+2:36.3
(70)
2:29.1
/500m
71
th
RAD-BATCHELOR
488
J18.1x
·
Radley College Boat Club
14:58.8
+2:40.5
(71)
2:29.8
/500m
72
th
HEN-ROY
423
J18.1x
·
Henley Rowing Club
15:25.7
+3:07.4
(72)
2:34.3
/500m
HEN-OVERTURF
435
J18.1x
·
Henley Rowing Club
DNS
-
WRG-SMITH-2
454
J18.1x
·
Royal Grammar School Worcester Boat Club
DNS
-
LTU-SNUDDEN
455
J18.1x
·
Latymer Upper School Boat Club
DNS
-
LTU-PRIESTLEY
457
J18.1x
·
Latymer Upper School Boat Club
DNS
-
RAD-RHODES
491
J18.1x
·
Radley College Boat Club
DNS
-
MasA.1x
1
st
UTC-CLEGG
493
MasA.1x
·
Upper Thames Rowing Club
12:47.7
0.0
(1)
2:08.0
/500m
2
nd
Lucas-Schreiber-2
494
MasA.1x
·
Lymington Amateur Rowing Club
14:02.3
+1:14.6
(2)
2:20.4
/500m
3
rd
SHO-FISH
495
MasA.1x
·
Shoreham Rowing Club
21:55.2
+9:07.5
(3)
3:39.2
/500m
MasB.1x
1
st
UTC-CARTER
496
MasB.1x
·
Upper Thames Rowing Club
13:06.9
0.0
(1)
2:11.2
/500m
2
nd
HEN-HILLYARD
499
MasB.1x
·
Henley Rowing Club
14:08.4
+1:01.5
(2)
2:21.4
/500m
PLE-INETT
497
MasB.1x
·
Poole Amateur Rowing Club
DNS
-
SHO-FAITH
498
MasB.1x
·
Shoreham Rowing Club
DNS
-
MasC.1x
1
st
MAR-THOMAS
501
MasC.1x
·
Marlow Rowing Club
13:34.9
0.0
(1)
2:15.8
/500m
2
nd
Brindle-2
502
MasC.1x
·
Marlow Rowing Club
14:42.0
+1:07.1
(2)
2:27.0
/500m
ABN-ENGELKE
500
MasC.1x
·
Abingdon Rowing Club
DNS
-
RYS-CHALMERS-2
503
MasC.1x
·
Ryde School Boat Club
DNS
-
W.1x Band 1
1
st
LER-HENRY-Lauren
507
W.1x Band 1
·
Leicester Rowing Club
13:45.1
0.0
(1)
2:17.5
/500m
2
nd
SWP-KEEN-2
504
W.1x Band 1
·
Sir William Perkins's School Rowing Club
14:02.6
+17.5
(2)
2:20.4
/500m
3
rd
HEN-RUSSELL
505
W.1x Band 1
·
Henley Rowing Club
14:24.1
+39.0
(3)
2:24.0
/500m
4
th
HEN-ROWLEY
508
W.1x Band 1
·
Henley Rowing Club
14:29.7
+44.6
(4)
2:25.0
/500m
5
th
SWP-TAYLOR-2
506
W.1x Band 1
·
Sir William Perkins's School Rowing Club
14:52.2
+1:07.1
(5)
2:28.7
/500m
W.1x Band 2
1
st
LER-HENRY-Rebecca
512
W.1x Band 2
·
Leicester Rowing Club
14:48.2
0.0
(1)
2:28.0
/500m
2
nd
HEN-FLETCHER-2
510
W.1x Band 2
·
Henley Rowing Club
15:05.6
+17.4
(2)
2:30.9
/500m
3
rd
MAR-BODDY
514
W.1x Band 2
·
Marlow Rowing Club
15:32.2
+44.0
(3)
2:35.4
/500m
WAD-HALL-2
509
W.1x Band 2
·
Wadham College Boat Club
DNS
-
BED-ARMSTRONG-2
511
W.1x Band 2
·
Bedford Rowing Club
DNS
-
WRC-BOOKER-2
513
W.1x Band 2
·
Wallingford Rowing Club
DNS
-
W.1x Band 3
1
st
UTC-HYNES
517
W.1x Band 3
·
Upper Thames Rowing Club
14:29.7
0.0
(1)
2:25.0
/500m
2
nd
NWK-COOPER
515
W.1x Band 3
·
Newark Rowing Club
15:38.2
+1:08.5
(2)
2:36.4
/500m
3
rd
TUN-HALLETT
516
W.1x Band 3
·
Taunton Rowing Club
16:24.7
+1:55.0
(3)
2:44.1
/500m
4
th
PLE-BENNETT
520
W.1x Band 3
·
Poole Amateur Rowing Club
16:38.3
+2:08.6
(4)
2:46.4
/500m
5
th
GUI-BAILEY-2
518
W.1x Band 3
·
Guildford Rowing Club
16:59.1
+2:29.4
(5)
2:49.9
/500m
6
th
WRG-LEDGER
519
W.1x Band 3
·
Royal Grammar School Worcester Boat Club
17:35.4
+3:05.7
(6)
2:55.9
/500m
MasD.1x
1
st
HEN-WILSON-2
521
MasD.1x
·
Henley Rowing Club
13:49.0
0.0
(1)
2:18.2
/500m
2
nd
UTC-BELL
524
MasD.1x
·
Upper Thames Rowing Club
13:59.1
+10.1
(2)
2:19.9
/500m
3
rd
WRC-O'DONOHUE
522
MasD.1x
·
Wallingford Rowing Club
14:54.8
+1:05.8
(3)
2:29.1
/500m
4
th
WAR-SIDAWAY
523
MasD.1x
·
Warwick Boat Club
15:02.9
+1:13.9
(4)
2:30.5
/500m
5
th
HEN-DRURY-2
525
MasD.1x
·
Henley Rowing Club
15:55.2
+2:06.2
(5)
2:39.2
/500m
MasE.1x
1
st
STP-GWILLIAM
528
MasE.1x
·
Stourport Boat Club
14:14.0
0.0
(1)
2:22.3
/500m
2
nd
UTC-SHIMMIN
526
MasE.1x
·
Upper Thames Rowing Club
14:18.8
+4.8
(2)
2:23.1
/500m
3
rd
HLS-RUDKIN
529
MasE.1x
·
Hollowell Scullers
15:30.2
+1:16.2
(3)
2:35.0
/500m
4
th
HEN-ELLISON
531
MasE.1x
·
Henley Rowing Club
15:49.2
+1:35.2
(4)
2:38.2
/500m
5
th
MHD-MACRAE
530
MasE.1x
·
Maidenhead Rowing Club
18:05.2
+3:51.2
(5)
3:00.9
/500m
BEB- MORRIS
527
MasE.1x
·
Bewl Bridge Rowing Club
DNS
-
W.J16.1x
1
st
HEN-COOKSON
532
W.J16.1x
·
Henley Rowing Club
15:10.6
0.0
(1)
2:31.8
/500m
2
nd
HEN-POLLARD-2
534
W.J16.1x
·
Henley Rowing Club
15:29.0
+18.4
(2)
2:34.8
/500m
3
rd
MAR-BRINDLE
539
W.J16.1x
·
Marlow Rowing Club
15:29.6
+19.0
(3)
2:34.9
/500m
4
th
BED-BLAKE HURWORTH
545
W.J16.1x
·
Bedford Rowing Club
15:42.7
+32.1
(4)
2:37.1
/500m
5
th
MAR-NEWMAN
535
W.J16.1x
·
Marlow Rowing Club
15:46.9
+36.3
(5)
2:37.8
/500m
6
th
MAR-FENNELL
533
W.J16.1x
·
Marlow Rowing Club
15:54.5
+43.9
(6)
2:39.1
/500m
7
th
HEN-SMITH
536
W.J16.1x
·
Henley Rowing Club
15:55.9
+45.3
(7)
2:39.3
/500m
8
th
BED-COOKE
548
W.J16.1x
·
Bedford Rowing Club
16:10.0
+59.4
(8)
2:41.7
/500m
9
th
SWP-CROSBIE
540
W.J16.1x
·
Sir William Perkins's School Rowing Club
16:13.9
+1:03.3
(9)
2:42.3
/500m
10
th
MHD-HOLLIS-2
538
W.J16.1x
·
Maidenhead Rowing Club
16:32.8
+1:22.2
(10)
2:45.5
/500m
11
th
SWP-O'DONNELL
542
W.J16.1x
·
Sir William Perkins's School Rowing Club
16:33.9
+1:23.3
(11)
2:45.7
/500m
12
th
TWK-WILSON
549
W.J16.1x
·
Twickenham Rowing Club
16:36.7
+1:26.1
(12)
2:46.1
/500m
13
th
MAR-MARSH
537
W.J16.1x
·
Marlow Rowing Club
16:37.1
+1:26.5
(13)
2:46.2
/500m
14
th
GLB-OFFILER
552
W.J16.1x
·
Globe Rowing Club
16:44.4
+1:33.8
(14)
2:47.4
/500m
15
th
EVE-BANTON
544
W.J16.1x
·
Evesham Rowing Club
17:09.0
+1:58.4
(15)
2:51.5
/500m
16
th
BED-GENDRON
550
W.J16.1x
·
Bedford Rowing Club
17:22.0
+2:11.4
(16)
2:53.7
/500m
17
th
SWP-Darke
546
W.J16.1x
·
Sir William Perkins's School Rowing Club
17:30.7
+2:20.1
(17)
2:55.1
/500m
18
th
SUA-BRUNT
543
W.J16.1x
·
Stratford-upon-Avon Boat Club
17:36.5
+2:25.9
(18)
2:56.1
/500m
19
th
SWP-CChinn
551
W.J16.1x
·
Sir William Perkins's School Rowing Club
17:38.1
+2:27.5
(19)
2:56.4
/500m
20
th
SUA-MOUNTNEY
541
W.J16.1x
·
Stratford-upon-Avon Boat Club
18:00.9
+2:50.3
(20)
3:00.2
/500m
SUA-JAMES
547
W.J16.1x
·
Stratford-upon-Avon Boat Club
DNS
-
MasF.1x
1
st
QBC-HARRISON
553
MasF.1x
·
Quintin Boat Club
15:19.0
0.0
(1)
2:33.2
/500m
2
nd
SOA-BATEY
556
MasF.1x
·
Southampton Amateur Rowing Club
15:51.7
+32.7
(2)
2:38.6
/500m
3
rd
MHD-FRICKER
554
MasF.1x
·
Maidenhead Rowing Club
16:24.5
+1:05.5
(3)
2:44.1
/500m
Tim Meikle
555
MasF.1x
·
Upper Thames Rowing Club
DNS
-
MasG/H.1x Hcap
1
st
UTC-DOBBIN-2 (G)
557
MasG/H.1x Hcap
·
Upper Thames Rowing Club
16:32.6
0.0
(1)
2:45.4
/500m
2
nd
Wyatt (H)
558
MasG/H.1x Hcap
·
B T C (Southampton) Rowing Club
18:16.8
+1:44.2
(2)
3:02.8
/500m
W.J15.1x
1
st
ROS-BARDSLEY-TAYLOR
567
W.J15.1x
·
Ross Rowing Club
16:10.5
0.0
(1)
2:41.8
/500m
2
nd
WYJ-PORTEOUS-2
559
W.J15.1x
·
Wycliffe Junior Rowing Club
16:16.7
+6.2
(2)
2:42.8
/500m
3
rd
HEN-O'DONOHUE
560
W.J15.1x
·
Henley Rowing Club
16:28.6
+18.1
(3)
2:44.8
/500m
4
th
WYJ-ROWLES
565
W.J15.1x
·
Wycliffe Junior Rowing Club
16:48.8
+38.3
(4)
2:48.1
/500m
5
th
O'Donnell
566
W.J15.1x
·
Sir William Perkins's School Rowing Club
17:10.5
+1:00.0
(5)
2:51.8
/500m
6
th
WYJ-EDWARDS-2
563
W.J15.1x
·
Wycliffe Junior Rowing Club
17:16.5
+1:06.0
(6)
2:52.8
/500m
7
th
WYJ-FLETCHER
561
W.J15.1x
·
Wycliffe Junior Rowing Club
17:20.5
+1:10.0
(7)
2:53.4
/500m
8
th
ROS-HOWE-2-2
569
W.J15.1x
·
Ross Rowing Club
17:30.5
+1:20.0
(8)
2:55.1
/500m
9
th
WYJ-COWELL
571
W.J15.1x
·
Wycliffe Junior Rowing Club
18:06.1
+1:55.6
(9)
3:01.0
/500m
10
th
EVE-WILSON
570
W.J15.1x
·
Evesham Rowing Club
18:10.9
+2:00.4
(10)
3:01.8
/500m
11
th
Toor
564
W.J15.1x
·
Sir William Perkins's School Rowing Club
19:24.1
+3:13.6
(11)
3:14.0
/500m
12
th
SHO-BALCOMBE
572
W.J15.1x
·
Shoreham Rowing Club
21:07.8
+4:57.3
(12)
3:31.3
/500m
13
th
David
568
W.J15.1x
·
Sir William Perkins's School Rowing Club
24:12.1
+8:01.6
(13)
4:02.0
/500m
HEN-ROULLIER-2
562
W.J15.1x
·
Henley Rowing Club
DNS
-
Time Only
Unknown
Time Only
·
DNS
-
DNS = Did not Start, DNF = Did not Finish, DQ = Disqualified
Timing with
RaceClocker.com
Link to
start list
or share the QR code
Close
Close